144Hz'den 60Hz geçişe nasıl alışırım?

galibakutay

Hectopat
Yer
İstanbul Beykoz
Daha fazla  
Ekran kartını değiştiğim için monitörüm yeni ekran kartını desteklememişti yeni monitör almak zorunda kalmıştım. Alırken de hazır alıyorum biraz da olsa iyisini alayım deyip 144Hz monitör almıştım. Oyunlarda 144Hz alamadığım için görüntüde kasmalar oluşuyor 60Hz'e geri geçmek istiyorum ama görüntü gözlerimi acıtıyor bu durumu nasıl çözerim?

PC'mi satarım gerekirse ama 60 Hz'ye geri dönmem. O derece çok acıtıyor benim de. 144 ve üzeri Hz değerine alışmışken daha aşağısına düşmek işkenceden farksız gerçekten. Yapacak bir şey yok dostum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnsan zamanla alışıyor, bunun özel bir tekniği falan yok. Dedemin evindeki bozuk klima sesi birkaç gün sonra ninniye dönmüştü.

Ekran kartını değiştiğim için monitörüm yeni ekran kartını desteklememişti yeni monitör almak zorunda kalmıştım. Alırken de hazır alıyorum biraz da olsa iyisini alayım deyip 144Hz monitör almıştım. Oyunlarda 144Hz alamadığım için görüntüde kasmalar oluşuyor 60Hz'e geri geçmek istiyorum ama görüntü gözlerimi acıtıyor bu durumu nasıl çözerim?
Anlayamadım. Ekran kartı mı monitörü desteklemiyor, monitör mu ekran kartını desteklemiyor?

Zamanla alışırsınız muhtemelen. 144 Hz monitörü 2 aydan uzun süre tattıktan sonra 60 Hz laptopumda masaüstünde imleci hareket ettirmek bile rahatsız ediyor beni artık.

1 hafta eğlencesine 240Hz ekranda 300 FPS civarı rekabetçi oyun oynadıktan sonra geçtiğim 144Hz monitörü 60Hz zannetmiştim yavaşlıktan. Eve dönüp bir süre 60Hz ekranda 60 FPS civarı AAA oyunları oynadıktan sonra normalde dönmüştüm.

En fazla 1-2 haftaya alışırsın.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Artık acı çeke çeke alışacağız :/
Anlayamadım. Ekran kartı mı monitörü desteklemiyor, monitör mu ekran kartını desteklemiyor?
Monitör, ekran kartını desteklemedi sanırım ekranın yarısı yoktu. Konum ayarı mı dersin, ne var ne yok denedim hiçbir şey olmadı. Dönüştürücüyü değiştirdim aynı sorun devam etti. Yan komşunun monitörü denedim onda tıkır tıkır çalışınca dedim yeni monitör vakti gelmiş (Exper marka monitördü)

Yeni konular

Geri
Yukarı