1450-1600 TL Gigabyte GA-H61M-S1 Sistem Yükseltme Tavsiyesi

Görkem Bildik

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, şu anki kasam öyle ahım şahım bir şey değil ama Rainbow Six Siege gibi yeni nesil oyunları oynuyorum. Ama anlık donmalar oluyor, FPS bir anda düşüp çıkıyor. Division gibi oyunları da oynamak istiyorum ama malesef sistemim yetmiyor. Çok aşırıya kaçmadan 1 aya kadar sistemimi yükseltmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. MSI GTX 750 Ti ekran kartı kullanıyorum, yeni sayılır. Ekran kartı yükseltilmeyecek.

Sistem:
  • MSI GTX 750 Ti
  • Intel (R) Core i3-3220 @ 3.30 GHz
  • 4 GB RAM
  • Gigabyte-GA-H61M-S1
Kendi kurduğum sistem, eğer daha iyisi olabilecekse lütfen tavsiyelerde bulunun:
  • Zalman Z3 Plus 600W MidT ATX pencereli siyah kasa
  • Intel Skylake Core i3 6100
  • MSI H110M PRO-VD Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133Mhz VGA&DVI Anakart
  • Kingston (2x8) Hyperx Fury Black DDR4 2133MHz
  • Seagate 3.5" 1 TB Barracuda Sata 3.0 64 MB Cache 7200Rpm Harddisk
Bütçe: 1450 TL (1600'e kadar çıkabilirim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 1580 TL Al bunu ilerde bir ssd yeter. 30 tl bir vade farkı olur 9 taksitle alırsan 1610 tl olmaz dersen b150 bozooka dan aşağısını Tavsiye etmiyorum ama Anakartı MSİ B110M gaming Al wd pro alma gaming daha iyi oyunda ses olsun lan olsun.
Ekran kartını değiştirirsen dar boğaz yapmadan 970 - R9 390 -R9 390X yada 1070 le bile dar boğaz yapmaz. i3 alırsan 390x le kullanırsan dar boğaz yapmıyor ama cpu kul. %80 90 larda 1 yıl sonra sıkıntı çıkarır. iyi bir ekran kartıyla tabi ki.
Kasayı 750w 85+ koymamın neden Fiyat olarak uygun ileride AMD ekran kartı alırsan kaldırsın diye. o kasayla ekran kartını r9 390x bile alsan kaldırır rahatlıkla. AMD hayatta almam gtx lerden saşmam derse kasa biraz daha ucuz olabilir. net birşey dersen bir daha toplarım.
eksz.png

Öncelikle yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. AMD kullanmam pek hoşnut değilim ama benim söylediğim kasada aynı fiyatta bir sorun olmaz kasadan yana i56400 neredeyse i36100 ile eşit diye biliyorum 2 fps fark yaratıyor sanırsam 200tl bir fark var arada tabi siz daha iyi bilirsiniz ama açıklarsanız nedenini sevinirim

Öncelikle yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. AMD kullanmam pek hoşnut değilim ama benim söylediğim kasada aynı fiyatta bir sorun olmaz kasadan yana i56400 neredeyse i36100 ile eşit diye biliyorum 2 fps fark yaratıyor sanırsam 200tl bir fark var arada tabi siz daha iyi bilirsiniz ama açıklarsanız nedenini sevinirim
Olaya fps olarak bakmamak lazım. Başta bir çekirdek farkı var. ileriye yönelikse kesinlikle i5. Technopat i3 skylake testi var izle onuda cpu kullanımı çok fazla takılmalara yol açabilir. i5 alısan ileriye yönelik çok daha fazla götürür.

Anladım hocam teşekkür ederim birde söylediğiniz kasayı araştırdım pek bir şey bulamadım bir bilginiz var mı güç kaynağı met ediliyor ama kasa olarak hava akışı veya fanlı geliyor mu kalitesi falan nasıldır bir bilginiz var mıdır ?

Anladım hocam teşekkür ederim birde söylediğiniz kasayı araştırdım pek bir şey bulamadım bir bilginiz var mı güç kaynağı met ediliyor ama kasa olarak hava akışı veya fanlı geliyor mu kalitesi falan nasıldır bir bilginiz var mıdır ?
Kasanın hava akışı hakkında bilgim yok açıkcası arkadaşıma topladım arkadaşım kullanıyor. 1 Tane fanla geliyor. Ama hiç böyle ısınıyor falan demedi.

Kasanın hava akışı hakkında bilgim yok açıkcası arkadaşıma topladım arkadaşım kullanıyor. 1 Tane fanla geliyor. Ama hiç böyle ısınıyor falan demedi.
Anladım çok teşekkür ederim her şey için iyi günler

Arkadaşlar, bu ürünleri almaya karar verdim bütçeyi biraz daha arttırdım bari alıyoruz tam alalım. Şimdi ki kasamda ki 500gb hard disk Model "ST500DM002-1BD142 ATA Device" Alacağım ekipmanlara taksam hard disk parası ile ssd alsam diye düşündüm sizler ne diyorsunuz bu hard disk yeterli midir yenisi gerekiyor mu ?

Alacaklarım :
(Ekran kartım var : Msi GTX 750Ti)
ZALMAN Z3 PLUS 600LE 600W MidT ATX PENCERELI SIYAH KASA
Intel Core i5 6500 Soket 1151 3.2GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci
MSI B150M BAZOOKA Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133MHz USB3.1 Anakart
Kingston 8GB Hyperx Fury Black DDR4 2133MHz
Kingston HyperX Fury 120GB 500MB-500MB/s Sata3 SSD SHFS37A/120G

Eğer daha iyi bir tavsiyesi olan varsa parçalar konusunda lütfen yardımcı olursa sevinirim. Toplam : 1760TL tutuyor. Yeni nesil oyunlarda veya video çekerken bir sorun yaşatır mı ?

Anladım çok teşekkür ederim her şey için iyi günler

Arkadaşlar, bu ürünleri almaya karar verdim bütçeyi biraz daha arttırdım bari alıyoruz tam alalım. Şimdi ki kasamda ki 500gb hard disk Model "ST500DM002-1BD142 ATA Device" Alacağım ekipmanlara taksam hard disk parası ile ssd alsam diye düşündüm sizler ne diyorsunuz bu hard disk yeterli midir yenisi gerekiyor mu ?

Alacaklarım :
(Ekran kartım var : Msi GTX 750Ti)
ZALMAN Z3 PLUS 600LE 600W MidT ATX PENCERELI SIYAH KASA
Intel Core i5 6500 Soket 1151 3.2GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci
MSI B150M BAZOOKA Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133MHz USB3.1 Anakart
Kingston 8GB Hyperx Fury Black DDR4 2133MHz
Kingston HyperX Fury 120GB 500MB-500MB/s Sata3 SSD SHFS37A/120G

Eğer daha iyi bir tavsiyesi olan varsa parçalar konusunda lütfen yardımcı olursa sevinirim. Toplam : 1760TL tutuyor. Yeni nesil oyunlarda veya video çekerken bir sorun yaşatır mı ?
Alın sıkıntı olmaz hayırlı olsun. Bir tek 120 gb ssd kullananlar çabuk doluyor diye konuluyorlar.
Corsair le 240 gb 221 tl ssd olarak tercih edilebilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı