1450 TL Sistem Toplama

TheAbdülhamit

Decapat
Arkadaşlar Aliexpress'ten şu şekilde bir sistem topladım. Oyun oynatır mı? Parçalar birbirine uyumlu mu?
Cevaplarsanız sevinirim.

-GTX 960 2 GB 128 bit GDDR5 ekran kartı
-AMD FX 6300 (AM3+ SOKET) işlemci
-8 GB RAM 1333 MHz (kasamdan sökeceğim.)
-AM3+ SOKET / GIGABYTE GA-78lmt-S2 anakart
-500 GB harddisk (kasadan sökeceğim.)
-500W PSU (sertifikası yok)
-Zheino 256 GB SSD(520/440 MB/S)
-Win 8.1 (yazılımbudur.com'dan 40 TL'lik lisans alacağım tek anakartlık.)

Kullanacağın güç kaynağına dikkat etmelisin. Bilgisayar açılırken "Bomb has been planted" denilebilecek bir güç kaynağı almamışsındır umarım.

İşlemci tarafına gelirsek soketiniz uygun fakat FX-6300, GTX 960 ile darboğaz yaşatacaktır. GTX 960, 1050 Ti gücünde bir kart ve FX-6300'ün bunun için yetersiz kalması söz konusudur.
FX 6300 ve GTX 960 sistem darboğaz sorunu - Technopat Sosyal

Sistemin uyum konusunda bir sorun yapacağını düşünmüyorum. Montajını da yaptığında sonuçları görmek isterim.

Kullanacağın güç kaynağına dikkat etmelisin. Bilgisayar açılırken "Bomb has been planted" denilebilecek bir güç kaynağı almamışsındır umarım.

İşlemci tarafına gelirsek soketiniz uygun fakat FX-6300, GTX 960 ile darboğaz yaşatacaktır. GTX 960, 1050 Ti gücünde bir kart ve FX-6300'ün bunun için yetersiz kalması söz konusudur.
FX 6300 ve GTX 960 sistem darboğaz sorunu - Technopat Sosyal

Sistemin uyum konusunda bir sorun yapacağını düşünmüyorum. Montajını da yaptığında sonuçları görmek isterim.
peki gtx 950 alsam ??

Zheino SSD kesinlikle önermiyorum. Elime geldi sistemi kurdum ve steamden oyun kurarken bozuldu. Satıcısı çok ilgisiz ona vereceğiniz paraya 120gb alın memleketten alın.

Anakart: P55-A-LGA1156
İşlemci: Intel XEON X3440
İşlemci Soğutucu: ALSEYE ST-90
Ekran Kartı: Asus GTX 960
SSD: Reeinno 256 GB
PSU: FSP500-60AHBC

Toplamda 1315 TL tutuyor. Sipariş vermeden önce satıcılarla konuşup kutunun üstüne 20 dolar yazmalarını iste. Vergi ödemekten kurtulursun. PSU işini sağlama al. 1450 TL havalanıp gider yoksa 🙂. SSD'ye alternatif olarak Türkiye'den Adata SU650 240 GB alabilirsin. Bu arada anakart SATA 2 destekliyor maksimum. Problem olmaz umarım senin için. İndirim kodlarını hesaba katmadım. Daha düşüğe de getirebilirsin. Ayrıca HDD'ne bad sector testi yap. Eğer bad sector varsa, Max Blast 5 ile tamamen sıfırla veya HDD Regenerator ile sakla. Ayrıca kasan var mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı