₺14500 Gaming Notebook Tavsiyesi

• Konuyu başlatan JWick8
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 750
Bütçe
14500
Yeni TUF serisi 2020 modeller gibi kronik sıcaklık sorununa sahip değil. Ancak dediğim gibi orada dikkat edilmesi lazım ya F serisi olmalı ya da 2021 model olmalı. 2020 model A serisi epey sıkıntılı. ROG'lar genel olarak iyidir zaten ama laptoplarda değerlendirme yapmak için mutlaka ürünün fiyatı göz önünde bulundurulmalı. Yoksa sadece marka-model üzerinden konuşmak suya yazı yazmak gibi bir şey.

Benim önerim kasım ayını beklemen. Sanki satıcılar Black Friday için stok bekletiyor veya yeni stokları o zamana hazırlıyor gibi. Ayrıca indirim kovalamanı öneririm. Geçende Tulpar v25.1 14800 TL'ye düşmüştü N11 veya Trendyol'da. Satıcısı da Monster'dı.

Yarın ASUS TUF dash F15 modeli i7-11370 işlemci ve RTX 3050 Ti laptopu almak istiyorum. Sorun yaşar mıyım?

1 ay önce o fiyatlarda 5800H-3060 donanımlı Omen vardı ama dediğim gibi şu an stok sıkıntısı var. Bence aceleniz yoksa kasım ayında stokların yenilenmesini ve Black Friday indirimlerini bekleyin.
Dolar sürekli artıyor ondan acele etmeye çalışıyorum o zamanda 9.5 olursa zorlaşır. 😁

Dell gayet alınabilir, o işlemci oyundan oyuna değişmekle beraber genelde zaten 85-95 arası çalışıyor, tek eksi yanı paneli ama o da ne kadar etki eder kullanıcıya bilemem. Tam güçte bir 3060 ve Mux olması bence direk alınabilir kılıyor kendisi.

Dell gayet alınabilir, o işlemci oyundan oyuna değişmekle beraber genelde zaten 85-95 arası çalışıyor, tek eksi yanı paneli ama o da ne kadar etki eder kullanıcıya bilemem. Tam güçte bir 3060 ve MUX olması bence direk alınabilir kılıyor kendisi.

Esasen sıkıntı 95 derecede çalışması değil. Günümüzde çoğu işlemci 90 derece civarında çalışıyor zaten. Önemli olan işlemci yüksek sıcaklıkta olmasına rağmen frekansını kısıyor mu? Eğer frekansı kısmayıp 4.0 GHz seviyelerinde çalışıyorsa sorun yok. Ancak sıcaklık sebebiyle frekansını kısıp 3.5 GHz seviyelerine iniyorsa o zaman sıkıntı var. Bana kalırsa son 2-3 yıl içerisinde rakiplerine kıyasla en rekabetsiz G5 kasasını çıkarmış Dell ki bundan 4 yıl önce G serisinin atası sayılan Dell 7567 kullanıyordum.

Dolar sürekli artıyor ondan acele etmeye çalışıyorum o zamanda 9.5 olursa zorlaşır. 😁

Sen de haklısın her şey çabucak pahalanıyor maalesef :(

Geri
Yukarı