14600k için sıvı soğutma yeterli olur mu?

Onunla mı kıyaslıyolar acaba bende anlamadım 360'lık la şu an bakıyorum 50 derece 240 la hadi 60 65 olsun diye düşünüyorum bende anlamadım pek bir test videosuda yok 14600k için

Var hocam test videosu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Onunla mı kıyaslıyolar acaba bende anlamadım 360'lık la şu an bakıyorum 50 derece 240 la hadi 60 65 olsun diye düşünüyorum bende anlamadım pek bir test videosuda yok 14600k için
14600K işlemci için 240mm radyatör yeterli. I7 ve i9 CPU'larda 360mm radyatör şart. 14600K için Thermal Grizzly Kryounaut termal macunu ile sürüpte takın. Soğutucunun üzerindeki macunu izopropil alkol ile silin. Paranız olduğunda ise radyatör fanını Noctua NF-A12x25 ile değiştirin. Daha da soğutucunuzdan iyi verim alırsınız. Noctua NF-A12x25 kullanıyorum Corsair 360mm radyatörümde. Ses hiç yok. Performansı ise Corsair fanlardan çok daha iyi. 360mm radyatöre geçeceğiniz zaman da Noctua'nın bu fanından bir tane daha alırsınız sonradan. Uzun zaman kullanırsınız.

14600K işlemci için 240mm radyatör yeterli. i7 ve i9 CPU'larda 360mm radyatör şart. 14600K için Thermal Grizzly Kryounaut termal macunu ile sürüpte takın. Soğutucunun üzerindeki macunu izopropil alkol ile silin. Paranız olduğunda ise radyatör fanını Noctua NF-A12x25 ile değiştirin. Daha da soğutucunuzdan iyi verim alırsınız. Noctua NF-A12x25 kullanıyorum Corsair 360mm radyatörümde. Ses hiç yok. Performansı ise Corsair fanlardan çok daha iyi. 360mm radyatöre geçeceğiniz zaman da Noctua'nın bu fanından bir tane daha alırsınız sonradan. Uzun zaman kullanırsınız.

MX-4 var elimde mevcut bu iş görmez mi? Orjinal

Merhaba;
Kaliteli bir 240mm soğutucu yeterli olacaktır. Endişe etmeyiniz.

Nerelerde nereye çıkacağını söyledim. Oyun oynanırken kenarda yükleme işareti gördüğünüz an fan sesini duyacak ve işlemcinin ısındığını göreceksiniz. Dediğim gibi yükleme ekranlarında bunu yaşayacaksınız.

MX-4 var elimde mevcut bu iş görmez mi?
MX-4'ün termal iletkenliği Thermal Grizzly Kryounaut'a göre düşük. İş görür mü evet görür. Ama birincil önereceğim Thermal Grizzly macun sürüpte takmak. Kryounaut yoğun macundur 4-8 ay sonra kuruyor. Dezavantajı tek o var. Ama performansı çok iyi. Thermal Grizzly Hydronaut'da kullanabilirsiniz. O da 6-12 ay götürebiliyor az yoğun olduğu için ama iletkenliği MX-4'den yine yüksek bilginiz olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı