14cm RGB egzoz fan önerisi

Erdems6

Hectopat
Geçtiğimiz yıllarda neredeyse tamamı RGB bir sistem topladım. Ancak henüz kasanın dahilinde gelen 14cm fanı değiştirmeye fırsatım ve bütçem olmadı. Şimdi ise hem kasayla diğer RGB ürünler ile uyumlu olması açısından hem de yaptığı gürültüden dolayı bu fanı değiştirmek istiyorum. Mümkünse beklentilerimi karşılayacak bir fan olsun yeter. Bütçe o kadar da önemli değil. Şu an elimde 3 adet Corsair LL120 ve 2 adet Cooler Master MF120AB var. Normalde aklımda Corsair LL140 vardı ancak ışığın homojen olmadığı gibi yorumlar okudum ve elimdeki MF120AB modelleri de son hızda çalıştığında uçak motorundan farksız bir ses çıkarıyor. Ancak fanları her zaman PWM ile BIOS'tan ayarladığım için ve sistem yükteyken de genellikle kulaklık kullandığım için önemli olan sistem boştayken yapacağı gürültü ile birlikte sunacağı performans.

Sistem özellikleri: H500P mesh / ML240L soğutma / Z390 GAMING PRO Carbon AC / 2080 Trio / 9600K / 970 Evo Plus.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de ll120 almayı düşünüyordum sonra araştırdım ışığı tam homojen yayamıyor, ben corsair hd120 fanları çok beğendim ışığı tam anlamıyla sanki heryerinde led varmış gibi yayıyor
Pardon 14 cm demişsin yeni gördüm zaten vardı hd140 modeli

Corsair QL 140 derim, sistemimde 7 adet bağlı ve açıkçası sessizliği mest etti , rgb sine gelince sanırım şu an gerek ışık kalitesi gerek program ara yüzü olsun açık ara önde, coller master halo alacaktım fakat enteresan firma cooler, halo 120 ve 200 çıkardıktan hala aylar gecmesine rağmen 140 lığı çıkartmadığı için şansımı deneyim dedim önce 3 adet ql sipariş ettim performasını ve rgb sini çok beğendim 1 gün sonra 5 tane daha aldım, bütçe sorun değilse öneririm.

Geri
Yukarı