15.000-16.000TL gaming laptop tavsiyesi

Bütçe
15000-16000, belki çok az üstüne çıkılabilir.

egesayracc

Attopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben 15-16k bütçe aralığında bir laptop arıyorum. İlk başlarda Monster laptop almayı düşünüyordum fakat biraz araştırdıktan sonra, malzeme kalitesi ve teknik servis sıkıntılarını duyunca vazgeçtim. Bilgisayarı aynı zamanda üniversitede kullanacağım.

Aklımda olan bir adet laptop vardı fakat fiyatı bir günde 4 bin TL arttı (https://www.itopya.com/gigabyte-aor...in-bezel-240hz-fhd-1920x1080-ips-win-10-home/)

Piyasadaki laptoplara baktığımda her birinin bir sorunu bulunuyor maalesef. Benim için RTX 30 serisi bulunan, en az 16 GB RAM'li ve yazılım programları da kullanacağım için güçlü bir işlemci içeren bilgisayar önerirseniz sevinirim.

Not: Monster ve Casper istemiyorum, GameGaraj konusunda kararsızım. Sanırım o da Monster ile aynı üretici tarafından yapılıyormuş.)

Acer markasının dış görünüşü pek hoşuma gitmiyor hocam. Dış görünüşe önem veren bir insan olduğumdan dolayı bu benim için önemli. Ama 3070 olması beni cezbetmedi değil. Acaba 3070 kaç W? Biliyor musun ve ısınma, ışık sızması vs. Problemleri var mı internete biraz baktım fakat bir şey bulamadım. Genelde videolarda sponsorlu videolar.

Şu altta olan 12k ya satılan Legion 5 de 130 Watt 3060 var çoğu 3070 e yakın yer yer daha iyi performans veriyor. Aradaki 4 bin liraya değecek ürün var mı diye sorarsanız piyasada şu an bence yok.(Oyun için konuşuyorum saf işlemci gücüne ihtiyacım olan işler yapıyorum derseniz ayrı tabii) 5 pro aliminyüm kasa ve qhd ekran için alınabilir ama 4k fazla vermeye değer mi onu da parası cebinden çıkanın düşünmesi lazım.

Şu altta olan 12k ya satılan Legion 5 de 130 Watt 3060 var çoğu 3070 e yakın yer yer daha iyi performans veriyor. Aradaki 4 bin liraya değecek ürün var mı diye sorarsanız piyasada şu an bence yok.(Oyun için konuşuyorum saf işlemci gücüne ihtiyacım olan işler yapıyorum derseniz ayrı tabii) 5 pro aliminyüm kasa ve qhd ekran için alınabilir ama 4k fazla vermeye değer mi onu da parası cebinden çıkanın düşünmesi lazım.
Üstteki 16klık lenovo legion 5 pro’yu araştırdım daha önceden gerçekten aklıma çok yattı. dış görünüşü özellikle arka kısmını çok beğendim. Fakat lenovo laptopların türkiye garantisi olmadığını okudum forumda bu doğru mudur? Ve cihazda mux var mı?

Üstteki 16klık lenovo legion 5 pro’yu araştırdım daha önceden gerçekten aklıma çok yattı. dış görünüşü özellikle arka kısmını çok beğendim. Fakat lenovo laptopların türkiye garantisi olmadığını okudum forumda bu doğru mudur? Ve cihazda mux var mı?
Hayır doğru değil biri ortaya attı kaç kişi taşı kuyudan çıkaramıyoruz. Mux switch var.

Bu 2 laptop serisi 2020 senesini top 2 olarak kapattı. Asuslarada yönelebilirsin ama Ben biraz daha dizayn açısından yakışıklı ve biraz daha hafif bilgisiyarları sevdiğim için bu önerileri sunuyorum.

Hayır doğru değil biri ortaya attı kaç kişi taşı kuyudan çıkaramıyoruz. Mux switch var.
Anladım. Şuanda tercihim fiyatı gene artmaz ise legion 5 pro olucak sanırım.
Bu 2 laptop serisi 2020 senesini top 2 olarak kapattı. Asuslarada yönelebilirsin ama Ben biraz daha dizayn açısından yakışıklı ve biraz daha hafif bilgisiyarları sevdiğim için bu önerileri sunuyorum.
Ben legion 5 pro ile karşılaştırdığımda tasarım açısından kötü buldum bu laptopları çok sade geldi. Açıkçası

Anladım. Şu anda tercihim fiyatı gene artmaz ise Legion 5 Pro olacak sanırım.

Ben Legion 5 Pro ile karşılaştırdığımda tasarım açısından kötü buldum bu laptopları çok sade geldi. Açıkçası.

Güzellik göreceli bir kavramdır. Ben biraz daha sade tasarımlardan hoşlanıyorum. Önceki yanıtımda da belirtiğim gibi :) sevip sevmemek size kalmış.

Geri
Yukarı