15.000-20.000 TL arası sanal bilgisayar çalıştıracak sistem

Bütçe
15.000

lucidas

Femtopat
Bu bütçede içinde rahatlıkla 15 20 sanal bilgisayar çalıştıracak bir sistem arayışındayım (VMware).
Hepsine Windows 7 64 Bit kuracağım ve hepsinde eski bir oyun çalışacak, ekran kartından fazla yemeyen.
Buna uygun bir sistem önerisi olan var mı?
Monitör hariç.

Bu bütçede içinde rahatlıkla 15 20 sanal bilgisayar çalıştıracak bir sistem arayışındayım (VMware).
Hepsine Windows 7 64 Bit kuracağım ve hepsinde eski bir oyun çalışacak, ekran kartından fazla yemeyen.
Buna uygun bir sistem önerisi olan var mı?
Monitör hariç.

Ryzen Threadripper'in en yüksek işlemcisi (64 çekirdek) ve 128 GB RAM destekleyen anakart lazım. Aynı zamanda bulursan 12 GB RAM'li 3090 Ti ekran kartı ve sanal makine diski için 8 TB kaliteli bir SATA SSD'ye ihtiyacınız var.

Ryzen Threadripper'in en yüksek işlemcisi (64 çekirdek) ve 128 GB RAM destekleyen anakart lazım. Aynı zamanda bulursan 12 GB RAM'li 3090 Ti ekran kartı ve sanal makine diski için 8 TB kaliteli bir SATA SSD'ye ihtiyacınız var.
bu bütçeyle zor o zaman hocam. ryzen 9 5900x ile 32 gb ramli bi pc toplamaya kalksam beni idare etmez mi? sanal pcler basit bi oyun çalıştıracak sadece.
knight online da bir pazarcı mı doğuyor :D
😂😂 eski bi oyun dostum 😂

32 GB RAM'li bir PC toplamaya kalksam beni idare etmez mi?

Her bir Windows 7'ye 6 GB RAM vereceğinizi düşünürsek olmaz. 15 tane makineye 6 GB RAM versek kafadan 90GB RAM lazım. 20 tane makine için ise 120 GB RAM gereksinimi lazım.

Sanal makineye heleki Windows 7 64 Bit için 4 çekirdek vermeniz lazım. Ve bunları 15-20 makineye yapacağınızı düşünün.

Her bir Windows 7'ye 6 GB RAM vereceğinizi düşünürsek olmaz. 15 tane makineye 6 GB RAM versek kafadan 90GB RAM lazım. 20 tane makine için ise 120 GB RAM gereksinimi lazım.

Sanal makineye heleki Windows 7 64 Bit için 4 çekirdek vermeniz lazım. Ve bunları 15-20 makineye yapacağınızı düşünün.
anladım hocam, ancak win7 super lite 64 bit kurup her makinaya 1 er gb ram 1 de çekirdek veriyorum yeterli oluyor kasma yapmaması için. i7 4770-8gb ramli bir pcde şu anlık 4 tane sanalda 4 oyunu 20 fps alarak açabiliyorum. benim için yeterli bu fps zaten. cpu %90'da çalışıyor.
tam performans almasam da olur.

Anladım hocam, ancak Windows 7 super Lite 64 Bit kurup her makineye 1'er GB RAM 1 de çekirdek veriyorum yeterli oluyor kasma yapmaması için. i7 4770-8 GB RAM'li bir PC'de şu anlık 4 tane sanalda 4 oyunu 20 FPS alarak açabiliyorum. Benim için yeterli bu FPS zaten. CPU %90'da çalışıyor.
Tam performans almasam da olur.

Hocam siz kasmaya da razıysanız olabilir. Sizin yazdığınız sistem de olur. Süper Lite kuracağınız aklıma gelmedi. RAM'i 3 GB yapın. Çekirdeği de 2 yapın.

Geri
Yukarı