15.000 - 20.000 TL Tasarım - Render amaçlı sistem önerisi

Bütçe
15000-20000 TL arası

ExellionTR

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Selam dostlar. Mimar arkadaşıma yalnızca iş yerinde render / tasarım ( Photoshop, sketch up ve Lumion ) amaçlı kullanmak üzere masaüstü sistem bakıyoruz. Monitör ve klavye, mouse gibi PC donanımları olmayacak, yalnızca kasa + işlemci soğutucu alacağız. Ekran kartı 3060 veya 3060 Ti düşünüyoruz, en az 500 GB SSD ve 32 GB RAM de gerekiyor. Sistem önerilerinizi bekliyorum iyi akşamlar.

Bundan iki tane(ram)
Eğer bütçe varsa iki fanlı modelinide seçebilirsiniz.(İşlemci soğutucu.)

Bundan iki tane(RAM)
Eğer bütçe varsa iki fanlı modelini de seçebilirsiniz.(işlemci soğutucu.)

Hocam cevabınız için teşekkür ederim. İşlemciyi R5 5600'e çeksek sizce nasıl olur, fiyatı biraz daha törpülemek açısından?
Anakart olarak Asus Prime B450M düşünmüştüm A serisi anakartlar nasıldır hiç bilgim yok açıkçası. Soğutucu olarak attığınız veya SE 224 XT olabilir. 3060 Ti marka olarak Zotac veya Galax düşünüyordum. RAM, SSD, kasa ise güzel görünüyor.

Hocam cevabınız için teşekkür ederim. İşlemciyi R5 5600'e çeksek sizce nasıl olur, fiyatı biraz daha törpülemek açısından?
Anakart olarak ASUS Prime B450M düşünmüştüm a serisi anakartlar nasıldır hiç bilgim yok açıkçası. Soğutucu olarak attığınız veya SE 224 XT olabilir. 3060 Ti marka olarak Zotac veya Galax düşünüyordum. RAM, SSD, kasa ise gayet güzel görünüyor.

5600 render için yeterli olacağını düşünüyorum. Anakart olarak 4 slotlu seçmenizi öneririm render yapacaksanız. Diğerleri gayet iyi bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı