15.000 - 20.000 TL'ye sistem önerisi

Bütçe
15000

STAUF

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Kendime bir masaüstü sistem için kasa toplamak veya güzel hazır sistem denk gelirse onu almak istiyorum.
İnternette biraz araştırmalar yaptım forumlarda da gezindim genelde karşıma çıkan kombinasyon r 5500 ve RTX 3050 kombinasyonu oldu ama sağlıklı bir karar veremedim. Doğrusu kafam karıştı ve destek istemeye karar verdim.
Bütçem 15.000 civarında yukarıya doğru esneyebilirim.
Topladığım sistemde deli dehşet bir performans beklentim yok genel olarak piyasada bulunan oyunları ortalama ayarlarda kaldırmasını ve beni onumuzdeki yıllar da ayni şekilde götürmesini istiyorum. Kullandığım monitör de 1920x1080 çözünürlükte.
Tavsiye ve önerilerinize açığım.

22 23 bin TLlere geçenlerde bana 4060'lı sistem attılar. 3050 ve 5500'e para verilmez bence. Burada ki arkadaşlar nefis sistemler atacaklardır.

Hocam kanalların genelde sistemleri oluyor orada RTX 4060'lı sistemleri 20k civarlarına bulabilirsiniz bence biraz bekleyip YouTube kanallarından vs ucuz sistem düşürmeye çalışın

Son düzenleyen: Moderatör:
3050 ve 20k inanılmazsınız. Bu arada bu tarz rezil önerileri kâle almayınız hocam. @GalaxySal450 @Caner Uncu gibi hocalarımı etiketleyip bilgi verin. Altına konu dışı öneriler yapıyor vs. yazarak bildirin kendilerini.
75FPS-75 / AMD Ryzen 5 5500 MPK / ASUS Dual GeForce RTX 4060 OC 8GB WHITE / 16GB RAM / 512GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR alabilirsiniz.
Linke tıklayıp göz attınız mı acaba? RTX 4060 Ekran kartlı bir sistem önerdim.

3050 ve 20k inanılmazsınız. Bu arada bu tarz rezil önerileri kâle almayınız hocam. @GalaxySal450 @Caner Uncu gibi hocalarımı etiketleyip bilgi verin. Altına konu dışı öneriler yapıyor vs. yazarak bildirin kendilerini.
75FPS-75 / AMD Ryzen 5 5500 MPK / ASUS Dual GeForce RTX 4060 OC 8GB WHITE / 16GB RAM / 512GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR alabilirsiniz.

Evet bende bu sistemi attım. 5600 ile 5500 arasında devasa fark var, değiştirse bile 2 bin TL artıyor fiyat.

Bu link eğer bütçesi yetmez ise biraz düşük fiyat. Ama 5500 3050 gibi kartları 20K'ya kesinlikle alınmaz

Hocam arkadaşın attığı linki incelediğinize emin misiniz de bu şekilde yorum yapıyorsunuz? Arkadaş 4060'lı sistem atmış zaten.

@Haydar Dogan @Özgür Gurucan @Takumi_Dk @SF24
Öncelikle bu kadar hızlı geri dönüş yaptığınız için hepinize teşekkür ederim.
Örnek gönderdiğiniz sistemleri incelediğimde işlemci olarak r 5600 ve ekran kartı tarafında RTX 4060 seçmemin daha sağlıklı bir tercih olduğunu anladım.
Bu ürünlerin güncel fiyatlarından dolayı biraz daha biriktirip ondan sonra satın alacağım sanırım
Ek olarak sormak istediğim bu ikili kombinasyona ek olarak bu bütçelerde hangi anakartı ve PSU'yu tercih etmeliyim.

Bu sistemi Vatan Bilgisayar da gördüm düşünceleriniz nedir acaba?

Son düzenleme:
@Haydar Dogan @Özgür Gurucan @Takumi_Dk @SF24
Öncelikle bu kadar hızlı geri dönüş yaptığınız için hepinize teşekkür ederim.
Örnek gönderdiğiniz sistemleri incelediğimde işlemci olarak r 5600 ve ekran kartı tarafında RTX 4060 seçmemin daha sağlıklı bir tercih olduğunu anladım.
Bu ürünlerin güncel fiyatlarından dolayı biraz daha biriktirip ondan sonra satın alacağım sanırım
Ek olarak sormak istediğim bu ikili kombinasyona ek olarak bu bütçelerde hangi anakartı ve PSU'yu tercih etmeliyim.

Bu sistemi Vatan Bilgisayar da gördüm düşünceleriniz nedir acaba?

Vatan da bu kadar ucuz olmasına şaşırdım gerçekten. Hiç bakmıyorum bile. Gayet alınabilir ve güzel bir sistem. Üstelik 4060 Ti var. Gördüğünüz gibi o bütçelere 4060 Ti'li sistemlere bile çıkabiliyorsunuz. Siz olayı anladınız bence :)

Geri
Yukarı