15.000 TL anakart ve işlemci önerisi

Kuyash

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim sistemimde RTX 3070 işlemci olarak i5 9400F var. Anakart ve işlemci değiştirmek istiyorum. Darboğaz yapıyor bence şu an sistem. İşlemci olarak i5 12400F ve i7 13400K arasında kaldım. Anakartta bir fikrim yok. İsmi v ile başlayan bir teknoloji mağazası işlemci ve anakartı değiştirirsen mavi ekran hatası gibi hatalar verebilir dediler. Ne yapacağım hiç bilmiyorum. Bütcemde sıkıntı yok 15K'ya kadar yolu var.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD Ryzen 7 7700X Sekiz Çekirdek 4.50 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Şimdiden söyleyeyim sadece öneri, daha hakim olan kişiler gelince size daha iyi tavsiyeler verebilir.

Merhaba arkadaşlar. Benim sistemimde RTX 3070 işlemci olarak i5 9400F var. Anakart ve işlemci değiştirmek istiyorum. Darboğaz yapıyor bence şu an sistem. İşlemci olarak i5 12400F ve i7 13400K arasında kaldım. Anakartta bir fikrim yok. İsmi v ile başlayan bir teknoloji mağazası işlemci ve anakartı değiştirirsen mavi ekran hatası gibi hatalar verebilir dediler. Ne yapacağım hiç bilmiyorum. Bütcemde sıkıntı yok 15K'ya kadar yolu var.

Hocam alacağınız AMD Ryzen 7 7700X veya i5 13600KF için sıvı soğutucu ya da kule tipi soğutucu şart

Hocam galiba sizde DDR4 RAM var AMD'ye yönelmiyeceksiniz galiba

Hocam alacağınız AMD Ryzen 7 7700X veya i5 13600KF için sıvı soğutucu ya da kule tipi soğutucu şart

Hocam galiba sizde DDR4 RAM var AMD'ye yönelmiyeceksiniz galiba
Teşekkür ederim dediğim gibi psu işlemci anakart vb bileşenleri değiştireceğim zaman mavi ekran hatası gibi hatalar alabilirsin dediler ben pek güvenemedim eğer bu konu hakkında bilgin varsa yardım edebilirmisin(evet ddr4 ram var)

Geri
Yukarı