15.000 TL ileriye dönük sistem önerisi

Bütçe
15.000 TL

GökayGlrc

Hectopat
Yer
Erzurum
Daha fazla  
Arkadaşlar ben ilk kez sıfır bir sistem satın almayı planlıyorum. Bu konuda da bazı yardımlara ihtiyacım var. Ekran kartı olarak NVIDIA, işlemci olarak ise oyun ve yayın için en uygun işlemci hangisi ise onu. En önemli kısım ise anakartının geleceğe dönük olması yani ilerleyen zamanda elime belli bir miktarda para geçtiği zaman sistemimi yükseltebilmek istyorum. Oyunları yüksek ayarlarda rahat bir şekilde oynamak ve yayın açmak için topluyorum sistemi. Nasıl bir sistem toplamalıyım?

Arkadaş anakartın ileriye dönük olmasını istemiş, yani ilerde para geçerse sistemi yükseltebileyim diye. O yüzden şuanlık yayın ve oyun işini rahat yapacağınız 3060 ekran kartlı sistem toplayabilirsiniz.indirim falan yakalarsanız 3060Ti de ufak bütçe artırmalarıyla denk gelebilir. İşlemci olarak amd cephesinde 5600 bakabilirsiniz, güçlü bir işlemcidir.

Hocam peki anakart olarak nasıl bir şey almam gerekiyor işlemci ve ekran kartı konusunda bilgim var fakat anakart konusunda hangisini tercih etmem gerektiğini bilmiyorum bu zamana kadar elime geçen sistemlerin hepsinde anakart sınırdaydı elime para geçse bile ne işlemciyi yükseltebiliyordum ne de RAM'ı yeni satın alacağım sistemde böyle bir sorun ile karşılaşmak istemiyorum.

Hocam peki anakart olarak nasıl bir şey almam gerekiyor işlemci ve ekran kartı konusunda bilgim var fakat anakart konusunda hangisini tercih etmem gerektiğini bilmiyorum bu zamana kadar elime geçen sistemlerin hepsinde anakart sınırdaydı elime para geçse bile ne işlemciyi yükseltebiliyordum ne de RAM'ı yeni satın alacağım sistemde böyle bir sorun ile karşılaşmak istemiyorum.
İleriye dönük diyorsanız B550 anakartlara yönelin.

Ne kadar geleceğe yönelik bir sistem tartışılır ama bütçenize ve istediklerinize göre yapılabilecek en mantıklısı diye düşünüyorum daha iyi sistemler toplanabilir NVIDIA ekran kartı şart değilse. Yaklaşık 15500 tutuyor.

AMD ekran kartı tercih etmeme sebebim tamamen yazılımsal ve driverlardan dolayı önceden RX 560 ekran kartım vartı valorantta vs. Radeon waatman hatası verip duruyordu ve hiçbir şekilde çözümü yoktu.

Bu iki sistem arasında 1500 TL var o fark için sizce değer mi değmez mi? Bir de yarın cuma Black Friday gibi bir indirim olur mu?

Geri
Yukarı