15.000 TL İş Amaçlı Laptop Önerisi

DarkKing83

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

İş amaçlı yeni laptop bakıyorum. Şu anda 7. Nesil i7 ve 16 GB ralli ve 128-1TB'lik ASUS kullanmaktayım ve bilgisayar olsun, kullandığım yazılımlar gelen dosyaları işlemekte zorlanıyor. 15.000 TL gibi bir bütçe belirlemiştim, daha çok özelleştirilebilir bilgisayar üreticilerine Casper ve Monster'a baktım. Casper'da Excalibur'da 64 GB RAM ve 10. nesil i7 işlemcili ve 2 TB'li laptop 14400 TL'ye geliyordu, biraz araştırınca Casper'lar çok ısınıyor evin ısıtması için bire bir diye yorumlar gördüm.:) Daha sonra Monster'a bakıp şu cihazı buldum: Huma H4 V4.1.2 14,1" İş Bilgisayarı | Monster Notebook Bütçeyi biraz zorlarım dedim ama aklıma takılan 1-2 konu oluştu:
1) şu anda 15,6 inch kullanıyorum 14' düşmek istemem eski laptopum 13,3 inchti.
2) Klavye tasarımı McBook ile bire birçok hoşuma gitmedi açıkçası. Küçük kalıyor gibi.
3) İş dışında yeniden eski hobim olan kodlamaya ve Unit'ye merak sarmak istiyorum, bu laptopunda grafik kartı Unity için ne kadar yeterli ona karar veremedim.

Bana önerebileceğiniz 10. veya 11. Nesil i7, 64 GB RAM ve tek sürücüde 2 TB'lik alana sahip laptoplar var mı? Masaüstü istemiyorum çünkü mobil olmam gerekiyor.

Not: ASUS TUF'lara baktım Casper'lar gibi çok ısınıyor dendi, tüm serilerde herhalde kronik bir sorun varmış tasarımda.

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
https://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-air/uzay-grisi-8-çekirdekli-cpu’ya-ve-8-çekirdekli-gpu’ya-sahip-apple-m1-çip-512gb#
Bütçe az daha artıyorsa RAM 16GB yapılarak alınabilir.

64 GB RAM gerekli mi gerçekten depolama olarak da 2TB mi istiyorsunuz ?
13 inç MacBook Air - Uzay Grisi RAM'i 16 yapıp SSD'yi 512 yaptım GPU 1 çekirdek eksik.
32 ve 64 arasında çok fiyat farkı yok gibi oyüzden almışken 64 olsun dedim. Ama onda açıkçası gereksiz masraf gibi duruyor. Evet tek sürücüde 2 TB olursa çok rahat ederim Huma’da olması beni cezbetmiyor değil. Çünkü hem iş hem eğlence amaçlı şuanda D’yr yüklemeye çalıştığım yazılımlar için yükleme öncesinde performans düşüklüğü olur c’ye yükleyin uyarısı veriyor o yüzden tek sürücü 2 TB olursa iyi olur diye düşünüyorum.
https://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-air/uzay-grisi-8-çekirdekli-cpu’ya-ve-8-çekirdekli-gpu’ya-sahip-apple-m1-çip-512gb#
Bütçe az daha artıyorsa RAM 16GB yapılarak alınabilir.
Çok teşekkür ederim cevap için ama iş için kullandığım ana yazılımın İOS versiyonu yok o yüzden Windows ile devam. Mac alıp hafızayı bölmekte açıkçası hiç mantıklı gelmiyor, para israfı gibi geliyor. Çünkü yanlış bilmiyorsa 2’ye bölünce RAM falanda paylaşılıyor 16gb ramin tamamını değil sadece 8’ini kullanabiliyorum.

Son düzenleme:
"Bana önerebileceğiniz 10. veya 11. Nesil i7, 64 GB RAM ve tek sürücüde 2 TB'lik alana sahip laptoplar var mı?" demişti konu sahibi.

Geri
Yukarı