15.000 TL laptop tavsiyesi

İsteyen istediğini alsın. Arkadaşın Monster alınca pişman olacağını sanmıyorum. Ama bence benim attığım GameGaraj ürünü daha iyi. Neyse, konu kilitlenmeli artık.

İsteyen istediğini alsın. Arkadaşın Monster alınca pişman olacağını sanmıyorum. Ama bence benim attığım GameGaraj ürünü daha iyi. Neyse konu kilitlenmeli artık.
Şunu anlayamıyorum, beni o kadar linçledikten sonra birden Monster alsa pişman olmaz diyorsunuz. Daha sonra GameGaraj ürünü daha iyi diyorsunuz. GameGaraj ürünün T7 V22.1'e karşı iyi olduğu yer yok.
T7 V22.1'in iyi olduğu yerler,
-Daha iyi ekran.
-Daha iyi kasa kalitesi.
-Daha iyi soğutma.
-Daha iyi ekran kartı.
-Daha iyi işlemci.

Tracer'ın iyi olduğu yerler,
-MSI yapımı olması :D.

Ve konu neden kilitlensin, bir sebep yok?

Şunu anlayamıyorum, beni o kadar linçledikten sonra birden Monster alsa pişman olmaz diyorsunuz. Daha sonra GameGaraj ürünü daha iyi diyorsunuz. GameGaraj ürünün T7 V22.1'e karşı iyi olduğu yer yok.
T7 V22.1'in iyi olduğu yerler,
-Daha iyi ekran.
-Daha iyi kasa kalitesi.
-Daha iyi soğutma.
-Daha iyi ekran kartı.
-Daha iyi işlemci.

Tracer'ın iyi olduğu yerler,
-MSI yapımı olması :D.

Ve konu neden kilitlensin, bir sebep yok?
Ben seni linçlemedim, konuda toplasan 5 tane mesajım var zaten.
Daha iyi kasa kalitesi demişsin, Tulpar'ın kasası alüminyum olduğu için daha iyi diye bir şey yok. Nede olsa, soğutma kasa ile bitmiyor sadece.
Soğutması daha iyi falan değil. Bakır boruları incecik. Monster ısınan bir cihaz, MSI ile karşılaştırılmamalı. MSI ürünlerinin geneline bakarsanız soğutması iyidir.
Ekran kartı daha iyi değil, ikisinin de eşit.
Tulpar'ın işlemcisi İ7 10870H, Tracer'ın İ7 10750H. Arada fark olduğunu sanmıyorum.

Son olarakta, konu çok uzadı arkadaş alacağını almıştır zaten şu an. Gereksiz bir tartışma ortamı var bana göre.

Ben seni linçlemedim, konuda toplasan 5 tane mesajım var zaten.
Daha iyi kasa kalitesi demişsin, Tulpar'ın kasası alüminyum olduğu için daha iyi diye bir şey yok. Nede olsa, soğutma kasa ile bitmiyor sadece.
Soğutması daha iyi falan değil. Bakır boruları incecik. Monster ısınan bir cihaz, MSI ile karşılaştırılmamalı. MSI ürünlerinin geneline bakarsanız soğutması iyidir.
Ekran kartı daha iyi değil, ikisinin de eşit.
Tulpar'ın işlemcisi İ7 10870H, Tracer'ın İ7 10750H. Arada fark olduğunu sanmıyorum.

Son olarakta, konu çok uzadı arkadaş alacağını almıştır zaten şu an. Gereksiz bir tartışma ortamı var bana göre.
Bu kadar saçma bir yorum görmedim daha önce. Monster'ın ısındığı falan yok, kullanan kaç kişiyle konuştum bir kişi bile 85'in üstünde görmemiş sıcaklıkları. MSI'da 3 hava çıkış var, Tulpar'da 4, yeterli diye düşünüyorum. GF serisinin soğutması hiçbir zaman muhteşem olmadı. Ekran kartı daha iyi, Tulpar'da Max-P kullanılırken Tracer'da Max-Q varyasyonu kullanılıyor, Tulpar çok daha önde. Tulpar'ın işlemcisi 8/16, Tracer'ın 6/12, bu bile yeterli hangisinin daha iyi olduğunu açıklamak için. Dediğiniz şeylerden laptoplar konusunda çok bilgili olmadığınız ortaya çıkıyor, bilgili değilseniz neden insanları yanlış yönlendiriyorsunuz?
1532209928_download.jpg

Az önce MSI'ın soğutmasına, malzeme kalitesine kötü deyip, Monster mı önerdiniz cidden
Kesinlikle linç yok :D.

Tulpar'ın işlemcisi 8/16, Tracer'ın 6/12,
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arada en fazla 3-5 FPS fark ediyor.
Monster'ın ısındığı falan yok, kullanan kaç kişiyle konuştum bir kişi bile 85'in üstünde görmemiş sıcaklıkları.
Monster'ın ısındığı mı yok :) Abra serisine bir bak istersen. Tulpar serisinde fazla ısınmayabilir, ancak Abra serisi deli gibi ısınıyor. Monster'ın ısındığı falan yok cümlesi yanlış.
Tulpar'da Max-P kullanılırken Tracer'da Max-Q varyasyonu kullanılıyor,

Bak dostum, bu son mesajım artık gerçekten yazmak istemiyorum. Tracer'ın fiyatı 12 K, Tulpar'ın fiyatı 15K. Arada ki fiyat farkına değecek bir FPS farkı ya da başka bir şey göremiyorum ben.
Linç konusuna gelirsek. Attığın bir şey de linç göremiyorum ben. ''Az önce MSI'ın soğutmasına, malzeme kalitesine kötü deyip, Monster mı önerdiniz cidden'' demişim. Neresi linç bunun ?

Ben arada çok fark göremiyorum.
İki farklı ekran kartının karşılaştırması ama bu. Aynı ekran kartının biri Max-P diğerinin de Max-Q olan bir karşılaştırma videousu izleyin.
Monster'ın ısındığı mı yok :) Abra serisine bir bak istersen. Tulpar serisinde fazla ısınmayabilir, ancak Abra serisi deli gibi ısınıyor. Monster'ın ısındığı falan yok cümlesi yanlış.
Abra serisi ısınıyor doğru. Ama Tulparın bu modeli ısınmıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arada en fazla 3-5 FPS fark ediyor.

Bak dostum, bu son mesajım artık gerçekten yazmak istemiyorum. Tracer'ın fiyatı 12 K, Tulpar'ın fiyatı 15K. Arada ki fiyat farkına değecek bir FPS farkı ya da başka bir şey göremiyorum ben.
Linç konusuna gelirsek. Attığın bir şey de linç göremiyorum ben. ''Az önce MSI'ın soğutmasına, malzeme kalitesine kötü deyip, Monster mı önerdiniz cidden'' demişim. Neresi linç bunun ?
Laptopta sadece oyun mu oynanıyor? Ne kadar da dar açıdan bakıyorsunuz... Ayrıca birisinde 3060 Max-Q varken birisinde 3060 Max-P var, bunu da araştırmanı öneririm. Monster'ın ısındığı yok cümlesinde anlaman gereken model 22.1, başka hangi modelden bahsediyor olabilirim, 22.1 hakkında konuşuyoruz? Abra hiçbir zaman önermedim, önermem düzeltilmediği sürece. Ayrıca konu sahibinin bütçesi 15000TL, neden 12000TL'lik ürünü alsın?

Dediğin şey bayağı linç, benimle dalga geçiyorsun bilmediğin konular hakkında.

Yeni konular

Geri
Yukarı