15.000 TL Lenovo laptop önerisi

Bütçe
15k altı
Lenovo Legion Discord'unda sordum RTX 2060 ve Ryzen 7 4800 olan modellerde ekran kartı Max-Q mu diye görevli olan birisi hayır hepsi Full güçte 115W dedi.

Her şeyi netleştireyim, bu fiyata almayın.
Şuradan alınız.
Watt konusuna gelirsek, 17 inç olanlar 85W TDP ile limitlidirler, ancak MAX-Q değildir. MAX-Q olması için 65W olması gerekir. 15 inç olanlar ise 115W ile en güçlü 2060a sahiptir. İşlemci TDP değerinde ise 17 inç 45W, 15 inç 55W'tır. Ayrıca 17 inçte beyaz klavye bulunurken, 15 inçte 4 bölgeli RGB klavye bulunmaktadır. Merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz.

Her şeyi netleştireyim, bu fiyata almayın.
Şuradan alınız.
Watt konusuna gelirsek, 17 inç olanlar 85W TDP ile limitlidirler, ancak Max-Q değildir. Max-Q olması için 65W olması gerekir. 15 inç olanlar ise 115W ile en güçlü 2060a sahiptir. İşlemci TDP değerinde ise 17 inç 45W, 15 inç 55W'tır. Ayrıca 17 inçte beyaz klavye bulunurken, 15 inçte 4 bölgeli RGB klavye bulunmaktadır. Merak ettiğiniz her şeyi sorabilirsiniz.

O zaman 15.6 inch olanı almak daha mı mantıklı? Bir de 15k altına alınacak daha iyi bir Lenovo laptop var mı bildiğiniz?
Bir de Intel mi daha iyidir AMD mi?

@Radeon RX 5500M şimdi bir incelemeye denk geldim, 17 inç olan versiyonda 32 RAM olabiliyormuş galiba, eğer bulabilirsem ondan almak mantıklı olur mu? 17inç olanın ekran kartı değerini eşitlemek için bir kişi VBIOS yapmış ve karşılaştırmasında değerler yakın gibiydi. Değer mi sizce ve VBIOS olayı sıkıntı olur mu? Video linkini atabilirim bakmak isterseniz.

@Radeon RX 5500M şimdi bir incelemeye denk geldim, 17 inç olan versiyonda 32 RAM olabiliyormuş galiba, eğer bulabilirsem ondan almak mantıklı olur mu? 17inç olanın ekran kartı değerini eşitlemek için bir kişi VBIOS yapmış ve karşılaştırmasında değerler yakın gibiydi. Değer mi sizce ve VBIOS olayı sıkıntı olur mu? Video linkini atabilirim bakmak isterseniz.

Hocam tüm modeller 64 GB'a kadar RAM desteği sunuyor zaten. Ve bence hiç 17 inç için öyle işlere girmeyin, 15 alın rahat edin.

AMD kesinlikle. Intel modellerde ekran kartı 85W, MUX Switch'te bulunmuyor. Ayrıca ortalama 4-5 derece daha sıcak çalışır Intel.
Hocam intel modellerin hepsinde mi ekran kartı 85W ? Bu attıklarım da 85W mı?

https://www.hepsiburada.com/lenovo-...nttx-p-HBCV00000870T6?magaza=BOZDAN Teknoloji

Geri
Yukarı