15.000 TL Oyun Bilgisayarı Toplama

oguzyukcell

Hectopat
Sizlerden en güncel, aralarında en iyi olan ve sizlerin de görüşlerinizi kattığınız bir sistem tavsiyesi almak istiyorum. Bu bilgisayarı başta oyun olmak üzere yayın ve render içinde kimi zaman kullanacağım. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet onlar aklımda zaten 6 ay sonra gibi bir süre için toplayacağım. Şimdiden kafamda bazı şeyleri oturtuyorum. Fakat her gün yenilikler oluyor.
Hocam o zaman toplayacağınıza yakın konu açın. Şuanki fiyatlarda o zamanki fiyatlar arasında elbette fark olacaktır. Bu şekil yapmanız daha sağlıklı olur.

Örneğin bu laptop'ı (MSI GE62VR 7RF 425XTR) Eylül ayında aldım dolar 3.40 iken 6200TL'ye aldım. Aldığım günden sonra fiyatı hep arttı şuan 8000TL küsür bir fiyatı var ve i7 8*** serileri çıktı.
Dolar dün gece 4.57 idi şimdi 4.64 :) ağlayalımmı gülelimmi. Ülkenin sonu hiç hayrı alamet değil.

Son düzenleme:
Bence yeni nesil ekran kartlarını bekleyin ama bir intel bir amd sistem yapıyım dedim ben. 6 ay diyorsunuz o zamana kadar çok daha yeni ve iyi bileşenler çıkar.
Screenshot-2018-5-22 Sinerji Bilgisayar - sinerji gen tr - PC Toplama.png
Screenshot-2018-5-22 https www sinerji gen tr.png

AMD olan +200 14.000TL olcak çünkü Ryzen 7 2700x kalmamış 2700 koydum aralarında 200TL fark var.

Tam 15.000 yapmadım çümkü gerkesiz sonradan yükseltme yaparsınız belki.

Bu konu hakkında kendim konu açmıştım ama birde buradan sormak istedim. 144hz monitör tavsiye edebilirmisiniz. Aklımda benq xl2411, viewsonic xg2402, aoc 2460pf ve asus vg248qe modelleri var. İlk olarak asusu elemek aklımdan geçiyor güzel fakat 2012 monitörü diyerek düşündüm. Benq markası kendisini kanıtlamış bir marka fakat aoc ve viewsoniden kontrastı kötü. Aoc ve viewsonic arasındada kalarak viewsonic tasarımı güzel olduğundan viewsonic kararına daha yakınım. Sizlerin düşüncesi nedir acaba ? İzleyip vardığım yol ve düşüncelerim sizce doğrumu ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Bende olsam Viewsonic alırdım. Aoc aldım ve iade ettim, beğenmedim pek. Zaten ışık sızması da vardı monitörde. Benq kullanıyorum sıkıntısını görmedim. Viewsonic sanki daha üst seviye gibi duruyor aralarında.

HB'de güya indirim varmış göz atın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı