15.000 TL oyun için sistem tavsiyesi

Bütçe
15000

SuperMarcy

Kilopat
Merhaba arkadaşlar,
Maksimum 20.000TL bütçe ile sistem toplamak istiyorum. Gelişen teknolojiye çok uzun bir aradan sonra şöyle bir göz atınca kendimi büyük bir kaosun içinde buldum.

Öncelikle kararsız kaldığım konular hakkında tavsiyelerinize ihtiyacım var. Toplayacağım sistem beni en az 3 yıl mümkünse 5 yıl götürsün istiyorum, sonrasında işlemci ve ekran kartında rahat upgrade yapabilmek istiyorum.

Bu nedenlerle anakart ve işlemci konusunda kafam çok karışık. AMD mi tercih edilmeli yoksa Intel mi? Eğer Intel tercih edersem ileride düşündüğüm upgradeler için daha fazla parça değiştirmek zorunda kalacakmışım gibi geliyor. Tavsiyelerinizi heyecanla bekliyorum, saygılarımla.

EDIT: Bütçe 20000TL olarak güncellendi.

Son düzenleme:
Acelen yoksa okulların tatil olacağı güne kadar bekle 55 gün var şurada. O zamana kadar dola düşer üzerine birde karne indirimlerinde faydalanırsın şimdi 15.000 liraya alacağın bilgisayar parçalarından daha iyisini alırsın o zaman.

Bütçeyi aşıyorsa PSU bu olabilir

Özellikle ekran kartı yakışıklılığı için kasa ile göstericek.

Öneriler için teşekkür ederim arkadaşlar. Bütçe 20000TL olarak güncellendi. Dolar kuru düşmeyecek daha da yükselecek. Bütçeme monitörde dahil olmakla birlikte AMD ve INTEL konusu beni çok düşündürüyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı