Photoshop için Sistem Tavsiyesi - 15.000 TL

Sadettin_

Decapat
Tekstil firmamıza Photoshop ve VB. desen ve grafik uygulamaları için sağlam ve bizi uzun yıllar goturecek bir sistem kurmak istiyoruz.

Patronumuz ilk başta "bütçe kısıtı yok, 30-40 bin TL bile olabilir" dedi.

Ancak daha sonra 10-15 binlik bir sistem toplayıp daha sonra gunun sartlarına gore sistemi upgrade yapma kararı aldık.

Daha önce oyun bilgisayarı toplama denemelerim oldugu için genelde tek cekırdek performansı yuksek İNTEL işlemcilere yonelmıstım ve ekran kartında RAM'i pek onemsememıstım.

Ancak grafık tasarım amaclı kurulan sistemlerde hem çekirdek sayısı hem de ekran kartı RAM'i onemlı dıye duydum.

Sizden ricam bana bir sistem tavsıye etmenız.

Bütçemiz 10-15 bin TL.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekstil firmamıza Photoshop ve VB. desen ve grafik uygulamaları için sağlam ve bizi uzun yıllar goturecek bir sistem kurmak istiyoruz.

Patronumuz ilk başta "bütçe kısıtı yok, 30-40 bin TL bile olabilir" dedi.

Ancak daha sonra 10-15 binlik bir sistem toplayıp daha sonra gunun sartlarına gore sistemi upgrade yapma kararı aldık.

Daha önce oyun bilgisayarı toplama denemelerim oldugu için genelde tek cekırdek performansı yuksek İNTEL işlemcilere yonelmıstım ve ekran kartında RAM'i pek onemsememıstım.

Ancak grafık tasarım amaclı kurulan sistemlerde hem çekirdek sayısı hem de ekran kartı RAM'i onemlı dıye duydum.

Sizden ricam bana bir sistem tavsıye etmenız.

Bütçemiz 10-15 bin TL.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Sana önereceğim bir iki laptop var. Gayet iyi ve güçlü bilgisayarlar bakabilirsin
Tabi ayırdığınız bütçeye yetiyorsa.

CASPER Excalibur G850.8750-B5G0A/I7-8750H/16GB RAM/1TB HDD+240GB SSD/4GB GTX1050/17.3

ASUS ROG Strix SCAR II Gaming Laptop, 17.3" 144 Hz IPS-Type Full HD, NVIDIA GeForce RTX 2060 6 GB, Intel Core i7-8750H, 16 GB DDR4 RAM, 512 GB PCIe SSD, RGB KB, Windows 10 - GL704GV-DS74

Şöyle buyur hocam. Düzenledim eski önerim hoşuma gitmedi. Bütçe varken baya kısık bi sistem önermiştim. PS işleri olacağı için depolamayı baya yüksek tuttum keza Ramleri de öyle.

Dosya Ekleri

• sistem2.png
    sistem2.png
    52,5 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:
İşlemci:

Anakart:

Ram:

Ekran kartı:

Veya

M.2 ssd:

Ssd:

Kasa:

Psu:

Toplamda 14.883

Ekran kartı olarak neden 2 tane koydum rtx 2080 radeon 7 den iyi fakat radeon 7 deki 16gb vram sebebiyle koydum.seçim sizin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı