15.000 TL RTX 2070 Sistem Yükseltme Önerisi

Rechy

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, mevcut sistemimle Counter-Strike 2, Cyberpunk 2077, Read Dead Redemption 2 gibi oyunlarda düşük FPS almaya başladığım için sistemimi yükseltmeyi düşünüyorum. Uzun süredir teknolojiyi ve fiyatları takip etmiyorum, bu yüzden nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum. Aklımda ilk etapta sadece işlemci, anakart ve RAM'leri değiştirmek var. Ekran kartını uzun vade içerisinde değiştirebilirim. Bütçe konusuna gelirsek aslında henüz bir bütçe ayırmadım ama bu 3 parça için maksimum 15.000 TL seviyesini geçmezse sevinirim. Şu an ortalama 100-140 FPS aldığım Counter Strike 2'de kayıpsız +400 FPS almayı ve DDR5 sisteme geçmeyi amaçladığımı da belirtmek isterim.

Sahip olduğum donanım;

Anakart: MSI B450 Gaming Plus Max
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
Ekran Kartı: MSI RTX 2070 Armor
RAM: Corsair Vengeance 2x8 3000 Mhz
PSU: Corsair RM750 80+ Gold 750 Watt Full Modüler
M.2 SSD: Corsair MP510 480 GB
SSD: Kingston HyperX Furry 240 GB
HDD: Seagate Barracuda 1 TB
Kasa: Zalman R1
İşlemci Soğutucu: ID Cooling SE234 - ARGB Hava soğutucu

Son düzenleme:
Soğutucu, HDD vs. gibi sistemde fazladan olan bazı parçaları çıkarıp 14-15K civarına sistemi satın, elinizdeki bütçe ile birleştirince bu tarz bir sistem alınabilir.
Sistemi satmayı düşünmüştüm ama beni uğraştırıp kolay satılmayacağını düşündüğüm için sistemi yükseltmeye karar verdim, öneriniz için teşekkür ederim.

İşlemcinizi ve ekran kartınızı satabilirsiniz.

İşlemcinizi ve ekran kartınızı satabilirsiniz.
Konu içeriğinde de belirttiğim üzere ekran kartını uzun vade içerisinde ihtiyaç halinde almayı düşünüyorum. O vakte kadar sistemi anakart, işlemci ve ram bazında DDR5'e yükseltmeyi amaçlıyorum. Bu mantıkla şuan tekrar DDR4 işlemci almak ne kadar mantıklı olur? Yeni ekipmanları almak için eskileri satmak gibi bir ihtiyacım yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı