15.000 TL sistem önerisi

Şu an stokta var hocam.

Yine bitti hocam ürün satılığa kapatıldı.

Teşekkürler öncelikle şunu düzelteyim yanlış yazdıysam bütçe 15/16k yine ama şöyle bir durum var siz de biliyosunuz. Hazır sistemlerde bir parça iyise diğeri kötü ya da daha güçsüz seçiliyor. Çoğu sistemlerde işte kasa+PSU değiştir, anakartı şu yap bakıyosun 3600MHz RAM seçemiyorsun falan. O yüzden dedim ki ekran kartından biraz kısıp her şeyi tam alayım. Bafır sistemi mesela kafama oturttum kasayı değiştirdim +800 anakartı B550M mi demiştiniz onu yaptım 17.5k çıkıyor mesela. HDD eklesem +1k RAM'lari 3600MHz yapsam o da bir dert. Dedim ekran kartından kısıp tam alayım ileride ekran kartını değiştiririm.

Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum, yorumlarınızı bekliyorum bu konuda.

@qRowLing hocam eline sağlık fakat toplama yerine hazır sistem olsa çok daha iyi olur. Toplama bir kere başıma geldi uğraştırdı en son iade ettim, çevremde tanıdık da yok bu işi doğru düzgün yapacak o yüzden biraz uzak duruyorum. Keşke toplama olsa ama malzemeler geldiğinde ne yapacağım :) Vatan'a götürsem birleştirirler mi belli bir ücret karşılığında falan net bir bilgi yok.

Anlıyorum kusura bakmayın ben yanlış anlamışım hazır istiyorsanız önereyim hype-UNO var İtopya'da ancak RAM'ler tükenmiş bu yüzden RAM kısmına gidip G.Skill 8x2 3200 MHz RAM seçip SSD kısmında 1 TB goodram adlı SSD'yi seçerseniz 14K gibi bir fiyata geliyor.

Evet dostlar son kez rahatsız ediyorum. Sistemi yarın alıyorum inşallah. Son olarak bir karar verelim ve konu sonuca kavuşsun. 16.5k'ya kadar zorlayabilirim eğer değer diyorsanız. Son bir el atalım kararımızı verelim sonrası hayırlısı inşallah. Tekrardan tüm yardımlarınız için teşekkürler <3. @messinicocugu @qRowLing @ArthurMorgan33 @RufatM

.
Daemon [Bafır]'da anakartı değiştirmesek sıkıntı mı olur? Sadece kasayı MX440 yapsak?

Son düzenleme:
Evet dostlar son kez rahatsız ediyorum. Sistemi yarın alıyorum inşallah. Son olarak bir karar verelim ve konu sonuca kavuşsun. 16.5K'ya kadar zorlayabilirim eğer değer diyorsanız. Son bir el atalım kararımızı verelim sonrası hayırlısı inşallah. Tekrardan tüm yardımlarınız için teşekkürler <3. @messinicocugu @qRowLing @ArthurMorgan33 @RufatM

Daemon [Bafır]'da anakartı değiştirmesek sıkıntı mı olur? Sadece kasayı MX440 yapsak?

Selam bende bu sistemde çok takılı kaldım çok güzel duruyor parçalar. Fakat kendi yaptığım değişiklikler ile 17knın üzerine çıkıyor o yüzden alamıyorum.

Selam bende bu sistemde çok takılı kaldım çok güzel duruyor parçalar. Fakat kendi yaptığım değişiklikler ile 17knın üzerine çıkıyor o yüzden alamıyorum.
Aynı şekilde kasayı değiştirdim de anakartı da değiştirsem aynı şekilde oluyor ve sıkıntı o yüzden sordum bende. :(

Evet dostlar son kez rahatsız ediyorum. Sistemi yarın alıyorum inşallah. Son olarak bir karar verelim ve konu sonuca kavuşsun. 16.5K'ya kadar zorlayabilirim eğer değer diyorsanız. Son bir el atalım kararımızı verelim sonrası hayırlısı inşallah. Tekrardan tüm yardımlarınız için teşekkürler <3. @messinicocugu @qRowLing @ArthurMorgan33 @RufatM

Hocam gerçekten şu sistemi almanızı artık daha çok istiyorum :D kasa kalitesiz değil sadece PSU olmadan 1500e satılıyor hava akışı gayet iyi anakartta güzel anlamadım neyi kötü buluyorsunuz.

Kasayı değiştirmeye gerek yok, anakarta bütçe varsa değiştirin. İlla değişmesi lazım diye bir kaide yok.

Hocam anakartı B550mk yapıp RAM'leri de 150TL fark ile t Force TUF yapıp bu sistemi almanızı öneririm.
6700XT RTX3070 gücünde bir karttır. Diğer atılan sistemlerden daha bir iyi sistem attığım linkteki.
Özür dilerim sistem daha önce atılmış. O halde ben de bu sistemin alınması kanaatindeyim

Yeni konular

Geri
Yukarı