15.000 TL'ye i3 12100F + RX 6700 alınır mı?

@Hyuuga Neji @DarkNight321 @Quistin @kadirz123 @pirimanil16 @370423 Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

AMD işlemci konusunda çok defa sorun yaşadım. Artık ön yargılıyım.

PSU'yu tavsiyeleriniz üzerine 650W yapacağım.

Gigabyte B660M DS3H AX DDR4 anakartı seçme sebebim;
1. 4 adet Ram yuvası olması (ilerleyen zaman içerisinde ram ihtiyacı olursa ekleme yapabilmek).
2. İş yerindeki kablosuz ağa notebook gibi bağlanabilmek (kablo kalabalığını sevmiyorum).
3. Bluetooth fareyi alıcı kullanmadan çalıştırabilmek (ayrıca firma araçlarındaki OBD cihazlarına Bluetooth üzerinden bağlanarak, arıza kayıtlarını okuyabilir ve silebilirim).

Kasa konusunda kararsız kaldım. Gerçekten çok mu kötü? Fiyatı, hava akışı, ARGB kontrolcüsü ve 4 adet ARGB fanı olması beni cezbetti.

@Hyuuga Neji @DarkNight321 @Quistin @kadirz123 @pirimanil16 @370423 Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

PSU'yu tavsiyeleriniz üzerine 650W yapacağım.

Gigabyte B660M DS3H AX DDR4 anakartı seçme sebebim;
1. 4 adet Ram yuvası olması (ilerleyen zaman içerisinde ram ihtiyacı olursa ekleme yapabilmek).
2. İş yerindeki kablosuz ağa notebook gibi bağlanabilmek (kablo kalabalığını sevmiyorum).
3. Bluetooth fareyi alıcı kullanmadan çalıştırabilmek (ayrıca firma araçlarındaki OBD cihazlarına Bluetooth üzerinden bağlanarak, arıza kayıtlarını okuyabilir ve silebilirim).

Kasa konusunda kararsız kaldım. Gerçekten çok mu kötü? Fiyatı, hava akışı, ARGB kontrolcüsü ve 4 adet ARGB fanı olması beni cezbetti.
Hocam öncelikle ram yuvası çoğu yeni anakartta zaten 4 tanedir.
Anakarttan kısarak bluetooth dongle ve usb wifi dongle alabilirsiniz. İkisi de toplam 200 TL fiyatı geçmez.
Kasa iyi değil daha güzel bir mesh yapılı kasa bulunabilir. Tebilon sitesi üzerinde önerilen sistem sizi tatmin edecektir merak etmeyin. AMD her seferinde üstüne koyarak düzelterek giden bir firma artık. AMD Fanı sayılırım ama bütçe konusundaki fark yüzünden Intel aldım ben de mesela.

Bu arada PC Hocası bu hafta iki sistem duyuracak isterseniz bekleyebilirsiniz.

Hangi işlemciyi kullandınız bilmiyorum ama Ryzen 5 5600 OC yapılmadan bile 12100F tokatlayan bir işlemcidir, ekstra soğutma alıp OC yaparsanız 12400F ile yarışır.
Hava akışı yetersiz gelir, attığım sistem bunu her türlü geçiyor. Yine de sizin tercihlerinizi yönetemem sadece öneri de bulundum.
Kasa olarak alternatif uygun fiyatlı kasalar önerebilirim.
Bunlar yeterli olacaktır.

@370423 tavsiyesi üzerine kasa değişimini yapacağım. Ayrıca AMD'nin işlemcilerinden "Athlon 64 X2 Dual-Core 7850", "Athlon II X4 Quad Core 640", "FX Series X8 8320" modellerini kullandım. Nedense çok verim alamadım. Üzerine anakart ve RAM gibi sorunlar olunca AMD işlemcilerine ön yargım oluştu. Aynı işlemcilerin satıldığı dönemde Intel marka olarak aldığım sistemler halen sorunsuzca çalışmaktadır. Örneğin: "Core2 Quad Q6600", "Core2 Duo E8200", "Core2 Quad Q8300", "Core2 Quad Q9450", "Core i5-2400".

@kadirz123 tavsiyesini göz önünde bulundurarak PC hocası'nın duyuracağı iki sistemi bekleyeceğim. Sonrasında satın alma aşamasına geçeceğim.

@kadirz123 @370423 yorumlarınız benim için değerli. Tavsiyelerinizi göz ününde bulunduracağım. Yardımlarınız için teşekkür ederim. 😊

@370423 tavsiyesi üzerine kasa değişimini yapacağım. Ayrıca AMD'nin işlemcilerinden "Athlon 64 X2 Dual-Core 7850", "Athlon II X4 Quad Core 640", "FX Series X8 8320" modellerini kullandım. Nedense çok verim alamadım. Üzerine anakart ve RAM gibi sorunlar olunca AMD işlemcilerine ön yargım oluştu. Aynı işlemcilerin satıldığı dönemde Intel marka olarak aldığım sistemler halen sorunsuzca çalışmaktadır. Örneğin: "Core2 Quad Q6600", "Core2 Duo E8200", "Core2 Quad Q8300", "Core2 Quad Q9450", "Core i5-2400".

@kadirz123 tavsiyesini göz önünde bulundurarak PC hocası'nın duyuracağı iki sistemi bekleyeceğim. Sonrasında satın alma aşamasına geçeceğim.

@kadirz123 @370423 yorumlarınız benim için değerli. Tavsiyelerinizi göz ününde bulunduracağım. Yardımlarınız için teşekkür ederim. 😊
Rica ederim hocam ne demek. Ne zaman yardıma ihtiyacınız olursa. Umarım önce sistemi tanıtıp sonra sistemi satışa koyarlar ki biz de alıp almamayı düşünebiliriz.

@Kurokocchi tavsiyesi üzerine kasa değişimini yapacağım. Ayrıca AMD'nin işlemcilerinden "Athlon 64 X2 Dual-Core 7850", "Athlon II X4 Quad Core 640", "FX Series X8 8320" modellerini kullandım. Nedense çok verim alamadım. Üzerine anakart ve RAM gibi sorunlar olunca AMD işlemcilerine ön yargım oluştu. Aynı işlemcilerin satıldığı dönemde Intel marka olarak aldığım sistemler halen sorunsuzca çalışmaktadır. Örneğin: "Core2 Quad Q6600", "Core2 Duo E8200", "Core2 Quad Q8300", "Core2 Quad Q9450", "Core i5-2400".
Yine de AMD'nin tamamı kötü diye bir şey yok hocam, RAM konusunda evet bazı RAM'lerde sorun çıkabiliyordu ancak şu an piyasa da sorun çıkaracak RAM yoktur (varsa bile dandik ve ucuzdur) benim tavsiyem Ryzen 5 5600 olacaktır her zamanda arkasındayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı