15.000 TL'ye i5 9400F işlemci için ekran kartı önerisi

Kasmo

Femtopat
Daha fazla  
  • RAM: 8 GB.
  • İşlemci: Intel Core i5 9400F
  • Anakart: Gigabyte B365M H
  • Ekran kartı: AMD Radeon RX 570 8 GB.

Bu sistemle hem oyun, hem de oyun videosu çekip editlemek için maksimum 15.000 TL ile hangi ekran kartını almalıyım?

Ben RX 7600 8 GB düşündüm çünkü AV1 kodlama desteği var. Başka bir öneriniz var mıdır? Başka öneriniz varsa AV1 encode desteği olursa benim için daha iyi olur. RX 7600 8 GB güzel mi, almaya değer mi ve işlemcimi değiştirmem gerekir mi?

Yanıtlarsanız sevinirim.

Son düzenleme:

Bu sistemle hem oyun, hem de oyun videosu çekip editlemek için maksimum 15.000 TL ile hangi ekran kartını almalıyım?

Ben RX 7600 8 GB düşündüm çünkü AV1 kodlama desteği var. Başka bir öneriniz var mıdır? RX 7600 8 GB güzel mi, almaya değer mi ve işlemcimi değiştirmem gerekir mi?

Yanıtlarsanız sevinirim.
15'bin TL'ye ekran kartı alma direk hazır sistem al.

mevcut işlemcin pcı e 3.0 destekliyor kasayı satıp mevcut paraya ilave edip yeni bir sistem alabilirsin ayrıca işlemci 6 çekirdek 6 parça darboğaz yapar baya

15'bin TL'ye ekran kartı alma direk hazır sistem al.

Düşünebilirim.

mevcut işlemcin pcı e 3.0 destekliyor kasayı satıp mevcut paraya ilave edip yeni bir sistem alabilirsin ayrıca işlemci 6 çekirdek 6 parça darboğaz yapar baya
Yeni bir sistem almayı düşüneceğim. Ama büyük ihtimalle almam gibi görünüyor. Darboğaz yapmayacak işlemci öneriniz var mı?

Son düzenleme:

Ben RX 7600 8 GB düşündüm çünkü AV1 kodlama desteği var. Başka bir öneriniz var mıdır? Başka öneriniz varsa AV1 encode desteği olursa benim için daha iyi olur. RX 7600 8 GB güzel mi, almaya değer mi ve işlemcimi değiştirmem gerekir mi?

Yanıtlarsanız sevinirim.
RX 7600 XT.

İşlemci olarak bir baktım, herkes Ryzen 5 5600 güzel demiş. Sizce alınır mı?
Bir de galiba çözünürlüğü belirtmem lazımmış 1080p de oynayacağım ve kayıt alacağım.

Bu ikisini almayı düşünüyorum. Sizce alınır mı?

İşlemcim anakartımla uyumlu mu diye bakmadım. Uyumlu mu?

Biraz baktım galiba uymuyor. Bana hem RX 7600 ile hem de AMD Ryzen 5 5600 ile uyumlu anakart önerebilir misiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı