15.000 TL'ye iyi kameralı telefon önerisi

Kamerası önemli kriter çok fazla fotoğraf çekerim. Telefonda zorlayacak oyunlar oynamam PUBG gibi. Bütçe ailem söylemiyor ama 15.000 TL geçmesini çok istemiyorum. Değecek bir telefon varsa geçebilirim belki.

Bütçe artar mı?
S21 FE
Artmazsa.
S20 FE

Bence bütçeni azıcık daha arttırıp Realme 10 Pro+ alabilirsiniz.

Ben kendimi bildim bileli Samsung kullanıyorum telefon hakkında 0 bilgim var o yüzden Realme gibi markaları bilmiyorum.

Peki S20 FE'nin kamerası kötü mü? Ve kaç sene götürür? S21 almak için 5K vermeye değer mi?
S20 FE arka kamerası dediğim gibi S21 serisi ile (Ultra hariç) aynı sensörü paylaşıyor. ISP ve yazılım farkından ufak tefek geride kalsa bile S21 FE ile ciddi bir farkı yok. Gözle görülür fark ön kamerada.
S20 FE ön kamera konusunda S21 serisine göre geride kalıyor. S21 FE ile aynı ön kamera sensorunu paylaştığı için ciddi bir fark yok. Ama fark edilebiliyor.
S21 alacaksanız sıfır almayın. (Zaten bütçe yetmiyor ama.)
S21 FE için S20 FE'ye göre 4-5k fazla verebilirsiniz.
Panelde ve islemcide farkları var. Kamerada da ön kamera harici ciddi bir fark olmasa da var.

S20 FE arka kamerası dediğim gibi S21 serisi ile (Ultra hariç) aynı sensörü paylaşıyor. ISP ve yazılım farkından ufak tefek geride kalsa bile S21 FE ile ciddi bir farkı yok. Gözle görülür fark ön kamerada.
S20 FE ön kamera konusunda S21 serisine göre geride kalıyor. S21 FE ile aynı ön kamera sensorunu paylaştığı için ciddi bir fark yok.
S21 alacaksanız sıfır almayın. (zaten bütçe yetmiyor ama.)
S21 FE için S20 FE'ye göre 4-5k fazla verebilirsiniz.
Panelde ve islemcide farkları var. Kamerada da ön kamera harici ciddi bir fark olmasa da var.

Tamam bunu bir ailemle konuşup tartışıcam yardımın için sağ ol.

Ben kendimi bildim bileli Samsung kullanıyorum telefon hakkında 0 bilgim var o yüzden Realme gibi markaları bilmiyorum.

Fena bir marka değil özellikle bu modeli kamerası ve donanımı fiyatına göre gayet güzel.

Tamam bunu bir ailemle konuşup tartışıcam yardımın için sağ ol.
Mesajda ufak bir çelişki olmuş. Düzelttim, bir daha okursanız sevinirim.
Fena bir marka değil özellikle bu modeli kamerası ve donanımı fiyatına göre gayet güzel.
Bu cihazlara göre kamerası daha kötü hocam. OIS bulunmuyor ve işlemcinin ISP performansı berbat.

Mesajda ufak bir çelişki olmuş. Düzelttim, bir daha okursanız sevinirim.

Bu cihazlara göre kamerası daha kötü hocam. OIS bulunmuyor ve işlemcinin ISP performansı berbat.

Doğrudur ancak batarya ve çözünürlük açısından iyi ve işlemci gündelik kullanımda gayet yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı