15.000 TL'ye RX 6800 alınır mı?

Son düzenleme:
Bence alınmaz. Sanırım 3 hafta önceki incehesap cuma indirimlerinde 13.000'e düşmüştü Xfx Swft modeli. Önce sipariş verdim, sonra vazgeçip iptal ettim. Ertesi gün 10 ay kullanılmış garantili 6800 XT aldım 8500'e. Asıl hedefim 4070 TI Super ya da 50xx serisi almak olduğu için daha sonra satma düşüncesiyle ikinci el daha mantıklı geldi.

Ayrıca sıfır isterseniz yeni çıkan 40xx Superler ile birlikte AMD de fiyatları düşürür beklentisi var globalde, ama bizim ülkede kur ne olur, firmalar fiyatları düşürür mü tahmin etmek zor.

@LorrieN @xDraco Neden RX 6800 almamasını söylüyorsunuz ? En ucuz RX 6800 14.7k, en ucuz RX 7700 XT 15.5k bence 6800 daha iyi: 4GB daha fazla ram var. Daha yüksek bant genişliğine ve genellikle daha düşük güce sahip. %5-10 arası performansı daha iyi hatta cs2'de fps farkına bakın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@LorrieN @xDraco Neden RX 6800 almamasını söylüyorsunuz ? En ucuz RX 6800 14.7k, en ucuz RX 7700 XT 15.5k bence 6800 daha iyi: 4GB daha fazla ram var. Daha yüksek bant genişliğine ve genellikle daha düşük güce sahip. %5-10 arası performansı daha iyi hatta cs2'de fps farkına bakın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Eski seri çünki.

İkinci el tabiki çok daha iyi kartlar bulunabilir hatta ikinci el alması çok daha mantıklı ama sıfır rx 6800 yerine sıfır rx 7700 xt bence alınmaz. Teknoloji olarak aralarında bir fark var mı onu bilmiyorum.

Eski seri çünki.
Rx 7700 xt'nin teknoloji açısından artıları nedir bu ekran kartına göre ? Bilmediğim için soruyorum bu ekran kartının nedense çok hakkı yeniyormuş gibi hissediyorum.

Geri
Yukarı