15-16 bin TL laptop önerisi

Bütçe
15 bin

Leowhans

Hectopat
Makaleler
3
Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 Ryzen 5 5600H 16GB DDR4 RTX 3060 GDDR6 6GB 512GB SSD 15.6" FHD 165Hz FreeDos Notebook | ITOPYA şu modeli düşünüyorum forumda çokça önerildiğinden dolayı ancak bütçem şu an 15 bin. İçinde gelen RAM'ler 2×8 şeklindeyse elimdeki 8 GB RAM'i satıp almayı düşünüyorum. Ayrıca bu model de yeni nesil işlemciden dolayı ilgimi çekiyor https://www.hepsiburada.com/hp-vict...agaza=GpnTeknoloji&url_src=and-product-detail bu gibi yeni nesil işlemciye sahip modellerin ne fiyattan ve ne zaman gireceği hakkında bilgi verebilir misiniz? Son olarak farklı bir öneri varsa( olacağını sanmıyorum 3060 Ideapad varken ama 😅) memnuniyetle incelemek isterim.

Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ACH6 Ryzen 5 5600H 16GB DDR4 RTX 3060 GDDR6 6GB 512GB SSD 15.6" FHD 165Hz FreeDos Notebook | ITOPYA şu modeli düşünüyorum forumda çokça önerildiğinden dolayı ancak bütçem şu an 15 bin. İçinde gelen RAM'ler 2×8 şeklindeyse elimdeki 8 GB RAM'i satıp almayı düşünüyorum. Ayrıca bu model de yeni nesil işlemciden dolayı ilgimi çekiyor https://www.hepsiburada.com/hp-vict...agaza=GpnTeknoloji&url_src=and-product-detail bu gibi yeni nesil işlemciye sahip modellerin ne fiyattan ve ne zaman gireceği hakkında bilgi verebilir misiniz? Son olarak farklı bir öneri varsa( olacağını sanmıyorum 3060 Ideapad varken ama 😅) memnuniyetle incelemek isterim.
İlk yazdığınız laptopu alın. Bu fiyata daha iyi laptop olduğunu zannetmiyorum.

İlk yazdığınızın RAM'ını satıp ileride tekrar alırım derseniz ilkini alın. Ama yok alamam derseniz bunu alabilirsiniz:
3060 varken sorunlu bir 3050TI onermek mi?
Hocam Victus'ta kronik sorunlar var. (Ekran sallanma gibi) Lenovo piyasa şartlarına göre gayet iyi bir fiyatta tercih edebilirsiniz.
Amma önemli bir şey!
Her konuda ortalama ustu bir cihaz, tek sorunu 60Hz ekranı.

Hocam abartıyor muyuz?
Ben baktım 11800H'ı falan geçme durumu yok.
Ya kafa kafaya ya biraz geride.
Gaming Laptop bu FPS mi daha önemli R23 skoru mu?

Ona bakarsak 5800x3D mi daha fazla 12900K mı daha fazla FPS veriyor?

5800x3D ama işlemci gücü olarak 12900K önde.
Yani amaç FPS ise abartıldı.

Hocam abartıyor muyuz?
Ben baktım 11800H'ı falan geçme durunu yok.
Ya kafa kafaya ya biraz geride.
Gaming Laptop bu FPS mi daha önemli R23 skoru mu?

Oyunlarda çok fark olmaz zaten FPS olarak Render falan alırsa 12500h çok daha güçlü durumda.

16'ya çıkamama ihtimalim de var maalesef. Ideapad 3050'ler adaptör sorunlu, Dell yazılım sorunlu. Daha önce TUF almıştım ve satış politikası yüzünden zarar ettim, bu yüzden de almak istemiyorum. Başka önerilecek bir cihazda yok zaten bu fiyatlarda sanırım. Öyle bir durumda almayıp beklemeli miyim? Yoksa adaptör sorunu pek de önemli değil mi? Victus ben attığımda 15.500'dü şuan 16.5k olmuş.
3060 varken sorunlu bir 3050TI onermek mi?

Amma önemli bir şey!
Her konuda ortalama ustu bir cihaz, tek sorunu 60Hz ekranı.
Bu model 144 hz hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı