15-16 bin TL PC toplama

komanaçiiiiiii

Centipat
Kuzenime oyun oynaması için PC toplamaka istiyoruz. Bütçe 15-16 bin. Çok iyi parçalardan oluşursa en fazla 17 bin çıkarabiliriz. Hazır veya toplama önerileriniz nelerdir? Elimizde 970 EVO Plus 500GB SSD ve 8x2 G.Skill Trident Z 3200MHz CL16 RAM var.

Ekran kartı bulamadığımız için malum sistemde toplayamıyoruz :/ r5 3600x işlemci olarak alabilirsin A-320MK anakart alabilirsin ben kullanıyorum ve gayet memnunum m2 ssd desteği var 3200mhz ram desteği var ama ekran kartı bulamıyorum ve bir tane kasa lazım. Yani diyeceğim sana işlemci ve anakart ekran kartı stoğu bulunmadığı için ve stoğu bulunan kartlar çok pahalı olduğu için bir şey diyemiyorum eğer 3060 a 12000 verip biraz daha bütceyi arttırırsanız çok iyi şeyler çıkabilir.

Hazır sisteme bakıyoruz. Parçalar kalitesiz oluyor. Kendimiz toplasak ekran kartı yok ve fiyat yüksek çıkıyor. Nasıl bir döngüye düştük. İşlemci ve anakartı düşük alıp ekran kartını yüksek alıp daha sonra güncellemeye gidicez sanırım.

Hazır sisteme bakıyoruz. Parçalar kalitesiz oluyor. Kendimiz toplasak ekran kartı yok ve fiyat yüksek çıkıyor. Nasıl bir döngüye düştük. İşlemci ve anakartı düşük alıp ekran kartını yüksek alıp daha sonra güncellemeye gidicez sanırım.
Bence İşlemci düşük alıp ekran kartı yüksek almayın amd işlemciler zaten çok pahalı değil r5 3600x dediğim gibi işinizi görür eğer ciddi bir indirim yakalarsanız tasarrufun tasarrufunu yaparsınız zaten ssd ve ram elinizde hazır onlara para vermiyeceksiniz pluxy'nin dediği gibi biraz daha çıtayı yükseltip 3060 toplayabilirsiniz ve 5 6 yıl sorunsuz kullanabilirsin miningde yaparsın :D

ve ya
Bu sistemler nasıl olur acaba?

Bu sistem nasıl olur acaba?

Tadından yenmez herhalde R5 5600X 16 GB RAM çok iyi eğer işlemcinin yanında stok fan yoksa güzel bir sıvı soğutma ile çok güzel bir kasa olur sıvı soğutmasızda çok iyi kasa ama kuzeninin oynayacığı oyunlar ne belli değil o yüzden kaliteli bir sıvı soğutmada çok iyi olur eğer bütce uygunsa alabilirsiniz ve elinizde fazladan RAM kalıyor eğer anakart 4 RAM slotlu ise fulleyin gitsin.
ve ya
Bu sistemler nasıl olur acaba?
bir de sistem freedos mu ??

Bence İşlemci düşük alıp ekran kartı yüksek almayın amd işlemciler zaten çok pahalı değil r5 3600x dediğim gibi işinizi görür eğer ciddi bir indirim yakalarsanız tasarrufun tasarrufunu yaparsınız zaten ssd ve ram elinizde hazır onlara para vermiyeceksiniz pluxy'nin dediği gibi biraz daha çıtayı yükseltip 3060 toplayabilirsiniz ve 5 6 yıl sorunsuz kullanabilirsin miningde yaparsın :D

17K bütçeye 3600X önermek de ne?

Geri
Yukarı