15-18 bin TL ikinci el iPhone önerisi

Bütçe
15000 -18000
Hocam zaten bu konuda gayet bilgilisin. S23 FE geçmeyi düşündüğünü sanıyordum.
11'e S21'den geçmek mantıklı değil zaten dediğin gibi ve 11 aşağısı da alınmaz haliyle. Bu durumda 12 Mini ve 11 Pro alınabilir oluyor. 11 Pro gayet iyi bir cihaz bence, bulabilirsen ve istersen geç. 12 Mini için ise bir tanıdığımın bataryasından memnun olmadığı için satıp 11'e geçtiğini söylemeliyim. Sana kalmış bir şey ama bulabilirsen eğer 11 Pro en mantıklısı.

11'e geçersen üzülürsün çünkü elindeki cihaz daha iyi bulabilirsen iPhone 12 bul.
Evet, bulabilirsem gözüm 12'de. Ama batarya üzdü açıkçası.
Bataryadan beklentin büyük ise iPhone 12 tavsiye etmem zira yanlış hatırlamıyorsam iPhone 12’nin batarya performansı 11’den daha kötüydü.

11 de tavsiye edemem sana çünkü ekranı S21’e göre çok daha kötü. Biliyorum çünkü iPhone 11 sahibiyim. Ben de buna AMOLED ekrandan geçmiştim 2 sene önce. Arada eşimin telefonundan buna geçince gözlerim kanamaya devam ediyor. Alışamadım zira.
S21'den kötü bataryaya sahip testlere göre. 12 de üzecek gibi.

Öyle oldu valla ya. Ben devam edeceğim S21 ile korkarım. Ya da satıp S22.
Hocam zaten bu konuda gayet bilgilisin. S23 FE geçmeyi düşündüğünü sanıyordum.
11'e S21'den geçmek mantıklı değil zaten dediğin gibi ve 11 aşağısı da alınmaz haliyle. Bu durumda 12 Mini ve 11 Pro alınabilir oluyor. 11 Pro gayet iyi bir cihaz bence, bulabilirsen ve istersen geç. 12 Mini için ise bir tanıdığımın bataryasından memnun olmadığı için satıp 11'e geçtiğini söylemeliyim. Sana kalmış bir şey ama bulabilirsen eğer 11 Pro en mantıklısı.
Dostum, ikinci el piyasası konusunda pek bilgim yok. Bir şeyler bulabilirim diye umdum. Büyük hata. S23 FE, Exynos 2200 ile gelecekmiş yüksek ihtimalle. 8 Gen 1'den bile fazla ısınan bir işlemci. Ona geçemem herhalde. Ya S22'ye geçerim ya da kalırım.

Evet, bulabilirsem gözüm 12'de. Ama batarya üzdü açıkçası.

S21'den kötü bataryaya sahip testlere göre. 12 de üzecek gibi.

Öyle oldu valla ya. Ben devam edeceğim S21 ile korkarım. Ya da satıp S22.

Dostum, ikinci el piyasası konusunda pek bilgim yok. Bir şeyler bulabilirim diye umdum. Büyük hata. S23 FE, Exynos 2200 ile gelecekmiş yüksek ihtimalle. 8 Gen 1'den bile fazla ısınan bir işlemci. Ona geçemem herhalde. Ya S22'ye geçerim ya da kalırım.
Nerede yaşıyorsun?

Arkadaşlar, ikinci el iPhone düşünüyorum. İkinci el iPhone fiyatları konusunda maalesef pek bilgim yok. Bu sebepten konu açmaya gerek duydum.
Android önerecekler, iOS deneyimlemek istiyorum.
Kamerasi kötü olmasın (iPhone zaten kötü olamaz ama olabildiği kadar), iyi olsun.
Bir de bataryadan beklentim var.
2.el temiz 12 mini bulursun :)

Konuya yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
Başka sorgulayanlar da olacaktır. Evet herkese telefon öneren ben konu açtım çünkü iPhone ikinci elleri konusunda maalesef pek bilgim yok.
Apple'cı arkadaslardan umitliydim ama gercekler üzdü. Bu bütçede daha iyi bir şey alabileceğimi sandım. Fiyatlar malum, yine de bir umut açtım konuyu.
S21, gece çekimlerinde ve bataryada 12'ye göre daha başarılı. Ben zaten bataryadan memnun değilim, 12'yi bile zorla alabiliyorum. Bir de telefoto eksiği de var. Yani zorla alacağım 12 bile isteklerimde şu anki cihazımdan geride kalıyor. Daha güçlü işlemci ve video performansı için S21'imden vazgeçemem korkarım.
Sen ne bekliyordun diyenler için 12 bataryası daha iyi zannediyordum ve 12 Pro alabilirim zannediyordum😂
Ya bütçeyi artırıp S22'ye geçeceğim ya da bir süre daha S21'den devam edeceğim.
S23 FE, muhtemelen Exynos 2200 ile çıkacağı için ondan ümidi kestim.
Herkese teşekkür ederim!

Pardon, unuttum orayı :D İlanlara baktım ama pek bir şey bulamadım 11 Pro için ne yazık ki. 12 Mini alınabilir sadece ama dediğim gibi mantıklı olduğunu sanmıyorum.
Ben ya S22 ya devam hocam, sağ olun. S21 bile yetmiyorken 12 Mini çok canımı sıkar.

Konuya yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
Başka sorgulayanlar da olacaktır. Evet herkese telefon öneren ben konu açtım çünkü iPhone ikinci elleri konusunda maalesef pek bilgim yok.
Apple'cı arkadaslardan umitliydim ama gercekler üzdü. Bu bütçede daha iyi bir şey alabileceğimi sandım. Fiyatlar malum, yine de bir umut açtım konuyu.
S21, gece çekimlerinde ve bataryada 12'ye göre daha başarılı. Ben zaten bataryadan memnun değilim, 12'yi bile zorla alabiliyorum. Bir de telefoto eksiği de var. Yani zorla alacağım 12 bile isteklerimde şu anki cihazımdan geride kalıyor. Daha güçlü işlemci ve video performansı için S21'imden vazgeçemem korkarım.
Sen ne bekliyordun diyenler için 12 bataryası daha iyi zannediyordum ve 12 Pro alabilirim zannediyordum😂
Ya bütçeyi artırıp S22'ye geçeceğim ya da bir süre daha S21'den devam edeceğim.
S23 FE, muhtemelen Exynos 2200 ile çıkacağı için ondan ümidi kestim.
Herkese teşekkür ederim!

Ben ya S22 ya devam hocam, sağ olun. S21 bile yetmiyorken 12 Mini çok canımı sıkar.
12 mini'nin günlük kullanımda üzeceğini sanmam ama tabii ki sizin kararınız :) (batarya)

Yeni konular

Geri
Yukarı