15-20 bin TL civarı laptop önerisi

Bütçe
15K+
14" ThinkBook'lar kasa ve kapak olarak alüminyum olarak geliyor, 15'' versiyonlarda kasa plastik. ThinkBook'da güzel cihaz fakat fiyatı pahalı geldi bana.
Hocam vallahi şu varmış şu yokmuş uğraşmaktan usandım. Direkt 20K aramaya başladım. Bütçe belli ya zaten bu fiyata alınabilecek daha yüksek özellikte sadece Gaming PC'ler var bence. Ama ben cihazdan uzun ömür istiyorum.

CPU gücü bir yerden sonra yetiyor. Ben kasasını çok sevdim mağazada benzerinin. Aynı fiyata bu özelliklerde başka bilgisayar yok sanırım pek.
Ayrıca cihazın psrefdeki özellikleri eksiksiz, hepsi tam dolu model kodununn nerdeyse.
Thinkbooka da çok güzel bir alternatif var aslında:
Bu cihazın eskisini çok beğenmiştim, eğer thinkin fiyatı değişirse bunu da düşünebilirim. Bu fiyata elitebook görmüyordum. Thinkden APU olarak bi tık iyi bile olabilir. Diğer yönlerdeki farkına göre de tercih edebilirim hatta.

Hocam burada model numarasını yazmamışlar ama chiclet yazıp klavye ışığı var yazmışlar. Yemin ediyorum nasıl bir seri aynı laptopun kaç varyantı var😂. Ama ben kesinlikle diğer modele koyup bundan yoktur diyemiyorum ya Asusum yapmaz öyle hareketler 😃. Savaş uçağı alsak daha az araştırma yapardık Expertbook kasaların uzmanı oldum.

Bu kasada kesin olması gerek ama ya. B1502CBA
Ama fiyatı bütçenizin altında 😃

Adamlar hepsi için chicklet ve backchicklet yazmışlar. Ben Asus destek ekibine sorun diyorum. Net kaynak yok vallahi. :( En son kendim alacağım şu laptopu aydınlatma var mı yok mu size yazıp iade edeceğim. 😃
Hocam o bir tık benim sorunum. O kadar laptop araştırdıktan sonra insan kötü almak istemiyor, değsin istiyor.

Hocam olmadığı konusunda eminim zaten. 1500 olsa vardır derim ama cidden bunlar konfigurasyonla değişiyor. Asusun suçu değil cihazın toplu çıkışı böyle. Model kodları siparişe göre gibi hatta. Bir de tane modelin adı direkt işlemcinin adıyla geçiyor.
Zaten hocam bu kez tüm kriterlerde cihaz edinmeyi düşündüğüm için sıkıntı yok gibi. Expertbook gayet güzel bir bilgisayar ama o bütçede.
Expertbook alabileceğim bir tek 1402 mi 1400 mü ne vardı özellikleri kesin, ışıklı olduğu da fakat bellek ve hafızası yükseği yoktu baktığımda piyasada, o yüzden bu fikirden şimdilik vaz geçtim.

Kardeşim de arkadaşım da hala mx550, 3050 pcleri öneriyor diyor 20K veriyorsun madem niye bunları almıyorsun diye ya 😃 Ben güç istesem kasama takarım o kartı zaten, taşınabilirliği ve işlevselliğini arıyordum. Ip Gaming 3 laptop kullanırken açıkçası ekran kalitesi ve klavyenin ışıklı olması hariç ben eski bilgisayarımı özledim. Hem hafif hem pili uzun gidiyor hem de işlemcisi çok daha verimli, güçlü.

Bu attığım 2 cihazın da işlevselliğinden eminim. Lenovoda Withdrawn yazıyor ama ne olduğunu öğrensem iyi gibi. Lenovo olmazsa HP düşünüyorum zaten. Bu tip cihazlar başka varsa bakabilirim.

Bu kasada kesin olması gerek ama ya. B1502CBA
Ama fiyatı bütçenizin altında 😃
Hocam gerek incelemelere gerek de klavyenin fotoğrafına baktığımda anlaşılıyor ışıksız oluşu.
Screenshot_20240509_155840_Chrome.jpg
Screenshot_20240509_160014_Chrome.jpg

Dediğim gibi o bir opsiyon hocam. V15in IPS alternatifi olması ama satılmaması gibi. Güzel laptop zaten ama bana uymuyor gibi.

Son düzenleme:
@Akif9748 EliteBook'da fena değil, güç olarak benzer olurlar muhtemelen. Withdrawn'ı PSREF'te gördüyseniz daha üretilmediğini/satılmadığını belirtiyor o.

@Akif9748 EliteBook'da fena değil, güç olarak benzer olurlar muhtemelen. Withdrawn'ı PSREF'te gördüyseniz daha üretilmediğini/satılmadığını belirtiyor o.
Garanti olaylarına vs. sorun çıkarmazsa problem yok zaten. Elitebookun batarya çok daha büyük gibi. Kasasında daha çok şey var ama cihaz tek slot 16 geliyor. Benim tercih az çok belli oldu hocam, aldığım zaman yine haber veririm.

Garanti olaylarına vs. sorun çıkarmazsa problem yok zaten. EliteBook'un batarya çok daha büyük gibi. Kasasında daha çok şey var ama cihaz tek slot 16 geliyor. Benim tercih az çok belli oldu hocam, aldığım zaman yine haber veririm.

EliteBook 51wh ThinkBook 45wh, fazla fark yok aslında. Garanti açısından sıkıntı olmaz, aldığınız zaman inceleme bekleriz müsait zamanda🙃

Hocam gerek incelemelere gerek de klavyenin fotoğrafına baktığımda anlaşılıyor ışıksız oluşu.
Bu beni derinden yaraladı...
Hocam o bir tık benim sorunum. O kadar laptop araştırdıktan sonra insan kötü almak istemiyor, değsin istiyor.

Hocam olmadığı konusunda eminim zaten. 1500 olsa vardır derim ama cidden bunlar konfigurasyonla değişiyor. Asusun suçu değil cihazın toplu çıkışı böyle. Model kodları siparişe göre gibi hatta. Bir de tane modelin adı direkt işlemcinin adıyla geçiyor.
Zaten hocam bu kez tüm kriterlerde cihaz edinmeyi düşündüğüm için sıkıntı yok gibi. Expertbook gayet güzel bir bilgisayar ama o bütçede.
Expertbook alabileceğim bir tek 1402 mi 1400 mü ne vardı özellikleri kesin, ışıklı olduğu da fakat bellek ve hafızası yükseği yoktu baktığımda piyasada, o yüzden bu fikirden şimdilik vaz geçtim.

Kardeşim de arkadaşım da hala mx550, 3050 pcleri öneriyor diyor 20K veriyorsun madem niye bunları almıyorsun diye ya 😃 Ben güç istesem kasama takarım o kartı zaten, taşınabilirliği ve işlevselliğini arıyordum. Ip Gaming 3 laptop kullanırken açıkçası ekran kalitesi ve klavyenin ışıklı olması hariç ben eski bilgisayarımı özledim. Hem hafif hem pili uzun gidiyor hem de işlemcisi çok daha verimli, güçlü.

Bu attığım 2 cihazın da işlevselliğinden eminim. Lenovoda Withdrawn yazıyor ama ne olduğunu öğrensem iyi gibi. Lenovo olmazsa HP düşünüyorum zaten. Bu tip cihazlar başka varsa bakabilirim.
Hocam elbette en iyisini almak isteyeceksiniz. Bu paralara maalesef ülkemizde insanlar 1 ayını veriyor :( .
EliteBook cidden kasa olarak başarılı. Uzun ömürlü de olur geçen günlerde 10 senelik cihaz elinize geçmişti o bile sağlamdı :D
Expertbook biraz daha 15k kitleye hitap ediyor da denebilir. Bütçe biraz daha artınca alternatifleri çok iyi.

Onboard RAM sizin için sorun teşkil etmezse bu cihaza bakabilirsiniz. Baktığım site klavye aydınlatması var diyor. Yine siz emin olun. Eğer yoksa sanırım en iyisi Elitebook.
Thinkbook cihazda 5625, 5700U'dan yüksek puan almış. Şaşırttı :D

Bu beni derinden yaraladı...

Hocam elbette en iyisini almak isteyeceksiniz. Bu paralara maalesef ülkemizde insanlar 1 ayını veriyor :(.
EliteBook cidden kasa olarak başarılı. Uzun ömürlü de olur geçen günlerde 10 senelik cihaz elinize geçmişti o bile sağlamdı :D
Expertbook biraz daha 15k kitleye hitap ediyor da denebilir. Bütçe biraz daha artınca alternatifleri çok iyi.

Onboard RAM sizin için sorun teşkil etmezse bu cihaza bakabilirsiniz. Baktığım site klavye aydınlatması var diyor. Yine siz emin olun. Eğer yoksa sanırım en iyisi EliteBook.
ThinkBook cihazda 5625, 5700U'dan yüksek puan almış. Şaşırttı :D

5625U zaten farklı nesil mimari kullanıyor ve daha güçlü, 2 adet daha az çekirdeğe sahip olması dışında. Modern'de aydınlatma garanti var fakat 39 wh batarya + Intel CPU, meh yani.

EliteBook 51wh ThinkBook 45wh, fazla fark yok aslında. Garanti açısından sıkıntı olmaz, aldığınız zaman inceleme bekleriz müsait zamanda🙃
Tabii ki hocam. iadem olacak gibi, raporu incehesapa gönderdim. Bu aralar satın alacağım seçtiklerimden birisini. 20 gün oldu.
5625U zaten farklı nesil mimari kullanıyor ve daha güçlü, 2 adet daha az çekirdeğe sahip olması dışında. Modern'de aydınlatma garanti var fakat 39 wh batarya + Intel CPU, meh yani.
MSI güzel bir cihaza benziyor diye onu da listeme almıştım ama cihazın bataryası alternatiflerinden çok daha küçük dediğiniz gibi.

Benim şuan listemde sadece 14/15 HP Elitebook veya Thinkbook kaldı.
İkisinden birini alacağım. Thinkin benzerlerini mağazada gördüm ve çok sevdim. Eliteyi de zaten kendim denedim ve fark ettim.
Fakat Elitebooklar tek kanal 16Gb ile geliyor. Onu fark ettim. Cihazı söküp RAM eklemeye gerek yok, ama Iris Xe çalışmayacak alsam onu.
5825U'dan 5625U'ya düşecek olmam komik geliyor ama Thinkbooku almayı düşünüyorum. PSREF'teki modelin eksik özelliği yok.
Her şey işlemci gücünden ibaret değilmiş :) Hava güzel atılıyordu ama 5625U'ya güveniyorum mimari olarak çok gelişmiş bir CPU. Intellerden daha uzun pil ömrü alacağını da düşünüyorum.
Eğer kasaya bakmasam HP 250 G10 gibi cihazlar da var çok daha ucuza bir sürü özelliği sağlayan.

Fiyatına değeceğini de düşünüyorum. Aynı güçteki diğer laptoplar 15K, arada 4K var ama kasa metal ve çeşitli gelişmiş özellikleri var.

Uzun süre dayanacağını düşünüyorum yine anakart arızası çıkmazsa :) Bu benimkiyle birlikte 5000 serisi olup anakart arızası çıkaran 3. laptop oldu gördüğüm. Hepsi çözüldü ama insan tırsıyor. Inteller bu kadar verimli değil ama intel alternatif tercih ederdim olsaydı sırf bu sebepten ötürü. Kötü şans mı yoksa mimaride ve chipsette mi bir problem var bilemiyorum tabii ki.

Bulduğum farklı cihazlar da var aynı bütçede ama aralarında çok fark yok gibi:

@Artoria Pendragon @Senyör Kesada hocam bu 16 inç olanı almayı düşünüyorum.

Açıkçası 14 inç fiyatına WUXGA ve klavye gibi birimleri daha kaliteli. Sizin de görüşünüzü aldıktan sonra sipariş etmeyi düşünüyorum.
Eğer edersem incelemesini yaparım, ayrıca bir rehber daha oluştabiliriz excel gibi veritabanı olacak şekilde.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı