15-20 bin TL oyun laptopu önerisi

EfeMertY

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.

Bilgisayarın yeni çıkmış ve çıkacak oyunları oynatabilmesini ve 4-5 sene civarı kurtarmasını istiyorum. Ayrıca oyun geliştirmek için de kullanacağım. Önerdiğiniz bilgisayarı detay ve sebepler ile paylaşabilirseniz çok memnun olurum.

Acer Nitro 5 AN515-57 NH.QEWEY.002 Intel Core i5 11400H 16 GB 512 GB SSD RTX 3060 FreeDOS 15.6 arkadaşımda aynı bilgisayarı kullanmakta ne yazılımsal ne de donanımsal herhangi bir sıkıntı çekmedi şu ana kadar. FreeDOS Windows kurabilirsin hem parayı düşürdük FreeDOS seçerek hem de parçaları yükselttik.
Bu fiyata daha güçlü modeller bulunuyor. Acer önermek istiyorsanız bu bütçede hem 5800H, hem de 17 inç modeli var.

Bu fiyata daha güçlü modeller bulunuyor. Acer önermek istiyorsanız bu bütçede hem 5800H, hem de 17 inç modeli var.

Benim hatam sadece arkadaşımın bilgisayarının linkini direkt attım.

Hocam Tulpar T5 11800h diyor biraz araştırınca fazla olmasının daha iyi olduğunu gördüm. Bu üçlü arasındaki farklar nelerdir? Performans ve uzun ömrün dengeli olduğu bir model çok daha işimi görür.

Hocam Tulpar T5 11800h diyor biraz araştırınca fazla olmasının daha iyi olduğunu gördüm. Bu üçlü arasındaki farklar nelerdir? Performans ve uzun ömrün dengeli olduğu bir model çok daha işimi görür.
Üç model de işlemci performansı olarak aynı sayılır ancak Monster Intel işlemci sayesinde oyunlarda bir tık daha iyi kalıyor. Ekran kartı olarak Lenovo ve Acer 100 Watt, Monster 130 Watt 3060 barındırıyor. Kasa kalitesi olarak ise Lenovo'nun daha iyi olduğunu düşünüyorum, Acer'ın ise 17 inç avantajı var.

Üç model de işlemci performansı olarak aynı sayılır ancak Monster Intel işlemci sayesinde oyunlarda bir tık daha iyi kalıyor. Ekran kartı olarak Lenovo ve Acer 100 watt, Monster 130 watt 3060 barındırıyor. Kasa kalitesi olarak ise Lenovo'nun daha iyi olduğunu düşünüyorum, Acer'ın ise 17 inç avantajı var.

Hocam pek bilmiyorum, Watt'ların az ya da çok olması ne gibi değişiklikler yapıyor?
17 inç olması sadece ekran boyutuna mı etki ediyor?

Hocam pek bilmiyorum, Watt'ların az ya da çok olması ne gibi değişiklikler yapıyor?
17 inç olması sadece ekran boyutuna mı etki ediyor?
Watt arttıkça ekran kartından alınan performans artıyor. 17 inç olması hem ekranın büyümesine, hem de kasa da büyüyeceği için daha rahat soğutma imkanı tanıyor.

İdepad ile Monster arasında 800TL fiyat farkı var. 11800h 5800H'den %5 falan daha güçlü. Lenovo'nun soğutması Acer'den daha iyi Monster hakkında peki bilgim yok.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı