15.500 TL'ye kadar APU laptop önerisi

Bütçe
15500

deLoreaN

Hectopat
Merhaba arkadaşlar kardeşim için günlük işlerde, dersde ve kendince çizim yaptığı bazı programlar var onlar için bütçemize uygun bir laptop bakıyorduk. Kardeşim sıfır istediği ve bütçeside fazla olmadığı için harici ekran kartlı bir laptop alamıyoruz onun için APU uygun olur dedim.

Kullandığı programlar;

• Krita
  • Clip Studio paint.

Bu iki programı rahatlıkla açması yeterli. Batarya performansı, gündelik işler için hızlı olması ve malzeme kalitesi iyi seviyede olsa güzel olur. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

TN panel ve kasa kalitesi düşük.
Alınmaz bence.
12450H genel anlamda biraz önde ve kasası Aspire 5 IPS
Pil ömrü biraz düşük olabilir ama o zaman IPS ekranlı Ideapad daha uygun bence.

Son düzenleme:

TN panel ve kasa kalitesi düşük.
Alınmaz bence.
12450H genel anlamda biraz önde ve kasası Aspire 5 IPS
Pil ömrü biraz düşük olabilir ama o zaman IPS ekranlı Ideapad daha uygun bence.
Hocam sizin önerdiğiniz bu 2 modelden hangisini daha çok tavsiye edersiniz?

Bu modeli 1-2 kişi önerdi sizce nasıldır?

Benim attığım iki cihazda kasa kalitesi önemli ise Aspire 5
Pil ömrü önemli ise Ideapad alın.

Hp bu kasalarında panelin rezalet olduğu IPS olduğu halde berbat olduğunun duyumunu aldım.
@Lee Yubin daha iyi bilgi verecektir bu cihazlar ile alakalı.

Benim attığım iki cihazda kasa kalitesi önemli ise Aspire 5
Pil ömrü önemli ise Ideapad alın.

Hp bu kasalarında panelin rezalet olduğu IPS olduğu halde berbat olduğunun duyumunu aldım.
@Lee Yubin daha iyi bilgi verecektir bu cihazlar ile alakalı.
Kardeşim yurtta kullanıcak pil ömrü önemli onun için.Aspire 5 deki i5 12450h daha iyi bir işlemci sanırım,acaba dahili ekran kartı performansı ryzen 7 den kötü kalır bir yanı varmıdır? Benchmark testlerini arıyorumda.

Cinebench,Geebench ve Passmark skorları mevcut.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şöyle iki karşılaştırma var.
İ5 daha iyidir biraz ama işte H serisi ve tüketim filan da fazla. Pil ömrü daha düşük olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Oyun olarak şöyle iki test var.
Aynı oyunları yapmamışlar cs2 ortak onda da benzer performanslar göstermişler.

Bu arada pil ömrü düşük dediğim çok kötü pil ömrü sunmaz. R7 cihaza göre düşük.

Son düzenleme:

14 inch istiyorsanız f/p olarak tercih edilebilir. Pili 9 saat civarı dayanıyor 5625U işlemcili modelini kısa süre deneme fırsatım olmuştu. Yani 14 inch isteniyorsa en mantıklısı bu bence.

14 inch istiyorsanız f/p olarak tercih edilebilir. Pili 9 saat civarı dayanıyor 5625U işlemcili modelini kısa süre deneme fırsatım olmuştu. Yani 14 inch isteniyorsa en mantıklısı bu bence.
Boyut çok önemli değil 14-15,6 farketmez masaüstü pc kullandığım için her türlü ikiside küçük geliyor benim için.Bu modelde beğendiğim olay işlemci ve vega 8 in performansı güzel.Soğutma sorun değilse 14inç lik bu model alınabilir.Aynı tarz bu özellikte Ryzen 7 + Vega 8 li 15.6 inç varsa oda olabilir bulursanız link atabilirmisiniz?

Boyut çok önemli değil 14-15,6 farketmez masaüstü pc kullandığım için her türlü ikiside küçük geliyor benim için.Bu modelde beğendiğim olay işlemci ve vega 8 in performansı güzel.Soğutma sorun değilse 14inç lik bu model alınabilir.Aynı tarz bu özellikte Ryzen 7 + Vega 8 li 15.6 inç varsa oda olabilir bulursanız link atabilirmisiniz?
Soğutma olarak giriş seviye laptopların hepsi aynı dandiklikte.

Aynı kasanın farklı işlemcili modelini deneyimleme şansım olmuştu:

Geri
Yukarı