15 bin TL 2K 240- 280 Hz monitör önerisi

Bütçe
15000

tunc076

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba
Bir internet kafeye 8 adet 240-280 Hz 2K monitör alacağız, öneri verir misiniz? Geçmiş konulara baktım ama önerilen monitörler ya piyasada yok ya da pahalı, malum monitör üreticileri her yıl değişik değişik kodlar ile monitör çıkarıyorlar.

Benim aklımdaki monitör bu daha iyi öneriniz veya bu monitör hakkındaki deneyiminiz varsa aktarırsanız sevinirim
Teşekkürler
Bütçe: 15000

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam selam 2 tane model önereceğim. Türkiye'de bulması zor ama bulursanız direkt alın.
MSI G2724 quantum dot.
ASUS VG27AQM1a.

ASUS modeli sizin aklınızdaki monitöre çok benzese de çok önemli bir konuda farklılar. Panel üreticisi ve modeli. M1A'nın üreticisi auo optronics. Diğeri ınnolux. Auo Tayvan malı iken ınnolux Çin malı. ASUS Tayvan menşei bir firma. Auo, en üst düzey monitörlerde panel üreticisidir.

MSI 240 Hz değil ancak iki monitörü de kullanan birisi olarak hız açısından 240 ile arasında çok bir fark yok 2 sebepten dolayı 1. Rapid IPS olması 2. 170 Hz overclock desteği. Quantum dot olması işin görüntü açısından artısı.

İki modelde de pişman olmazsınız ancak MSI'i iade ettim çünkü ölü piksel çıktı. Bu her markada olur ancak benim aldığım satıcı yetkili değildi. ASUS'ta yetkili satıcı bulması daha kolay.

Hocam selam 2 tane model önereceğim. Türkiye'de bulması zor ama bulursanız direkt alın.
MSI G2724 quantum dot.
ASUS VG27AQM1a.

ASUS modeli sizin aklınızdaki monitöre çok benzese de çok önemli bir konuda farklılar. Panel üreticisi ve modeli. M1A'nın üreticisi auo optronics. Diğeri ınnolux. Auo Tayvan malı iken ınnolux Çin malı. ASUS Tayvan menşei bir firma. Auo, en üst düzey monitörlerde panel üreticisidir.

MSI 240 Hz değil ancak iki monitörü de kullanan birisi olarak hız açısından 240 ile arasında çok bir fark yok 2 sebepten dolayı 1. Rapid IPS olması 2. 170 Hz overclock desteği. Quantum dot olması işin görüntü açısından artısı.

İki modelde de pişman olmazsınız ancak MSI'i iade ettim çünkü ölü piksel çıktı. Bu her markada olur ancak benim aldığım satıcı yetkili değildi. ASUS'ta yetkili satıcı bulması daha kolay.
Hocam, cevabınız için çok teşekkür ederim. Asus VG27AQM1a modelini daha önce görmüştüm, ancak panel üreticisine dikkat etmemiştim ve pivot özelliğinin olmaması beni vazgeçirmişti. Ancak verdiğiniz bilgilerle birlikte Asus VG27AQM1a modelini şimdi almayı düşünüyorum. Çok teşekkürler

Geri
Yukarı