15 bin TL ikinci el GPU önerisi

draqa

Kilopat
10 bin TL civarına RX 6800 XT almayı düşünüyorum. Sizce mantıklı mı? Bütçeyi zorlayınca 15 bin TL'ye kadar çıkabilirim. Başka hangi kartlara bakabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
O fiyat bandında alabileceğiniz iyi bir ekran kartıdır. DLSS/Ray Tracing gibi niyetiniz varsa 4060 Ti bakılabilir. Kendim için konuşmam gerekirse DLSS-FSR gibi teknolojiler sadece 4K'da minimum kalite kaybı ile kullanılabiliyor. Bunun dışında 2K ve 1080P'de doğal çözünürlük kullanmak daha mantıklı. Kısaca;

4K Oynayacaksam -> DLSS+Ray Tracing+FG avantajı ile Nvidia tarafına yönelirim
2K ve 1080P Oynayacaksam -> 6800XT alırım ve FSR ve Ray Tracing kullanmam

13e falan 6900XT bulabiliyorsunuz. Aralarında çok performans farkı var 3080tiden daha güçlü daha çok vrame sahip ve daha az watt çekiyor. 6800XT 3080e denk bir tık daha güçsüz denebilir.
İster 4k ister 1080p her türlü 6900xt alın 4060ti anca 3070tinin rakibi olur aynı sınıf kart bile değiller.

Biraz daha zorla işlemcin ve PSU yetecekse 7800 XT zorlanabilir 2. el.
İkinci elleri pahalı alınmaz. 6900XT hem daha güçlü hem daha uygun fiyatı.

@Jouska @Ruindry @ekşi232
Garantili 6900 XT bulamadım aynı şehirde hiç yok zaten. GET ile satmıyor çoğu kişi de önce para sonra kargo diyor. Bildiğim kadarıyla 6900 XT 4070 süper ile eşit bir kart. Biraz borca girip sıfır 4070 super alsam mantıklı olur mu sizce? Yoksa ikinci el bakmaya devam mı edeyim?

@Jouska @Ruindry @ekşi232
Garantili 6900 XT bulamadım aynı şehirde hiç yok zaten. GET ile satmıyor çoğu kişi de önce para sonra kargo diyor. Bildiğim kadarıyla 6900 XT 4070 süper ile eşit bir kart. Biraz borca girip sıfır 4070 super alsam mantıklı olur mu sizce? Yoksa ikinci el bakmaya devam mı edeyim?
Olabilir hocam ama fiyat farkı 2.5 kat başınız ağrımasın diyorsanız olur.
Bu satıcı ile irtibata geçtin mi 3 ay garantisi ve GET var. Vida etiketi vs üstünde duruyor.

Olabilir hocam ama fiyat farkı 2.5 kat başınız ağrımasın diyorsanız olur.
Bu satıcı ile irtibata geçtin mi 3 ay garantisi ve GET var. Vida etiketi vs üstünde duruyor.

Mining kartı olduğunu düşündüğüm için yazmadım ona. 6gb ve üzeri kartlarla takas olur demiş ve al sat yaptığını söylüyor. Bu işin içinde olan insanlardan uzak durmaya çalışıyorum açıkçası. Oyun oynayan birinden almayı tercih ederim. Yine de bir iletişime geçeyim bakalım ne diyecek.

Mining kartı olduğunu düşündüğüm için yazmadım ona. 6gb ve üzeri kartlarla takas olur demiş ve al sat yaptığını söylüyor. Bu işin içinde olan insanlardan uzak durmaya çalışıyorum açıkçası. Oyun oynayan birinden almayı tercih ederim. Yine de bir iletişime geçeyim bakalım ne diyecek.
Mining biteli çok oldu ama değerler iyiyse alınabilir. Vidası açılmayan kartlarda genel olarak mining yapmıyorlar güvenlik etiketinin olması mining ihtimalini çok düşürüyor.

Geri
Yukarı