15 bin TL kask önerisi

Önerim Exo Hx-1 Carbon olur.

Sürdüğünüz motora göre Exo R1 de alabilirsiniz.

MotoMax fiyatları %10 havale indirimli. Fiyattan bi %10 daha düşün.

@cinar_yasarrr "Polikarbonat malzemeden üretilen Scorpion"
Hangi kask için bunu söylüyorsunuz? Carbonlar için mi?

Önerim Exo Hx-1 Carbon olur.

Sürdüğünüz motora göre Exo R1 de alabilirsiniz.

MotoMax fiyatları %10 havale indirimli. Fiyattan bi %10 daha düşün.

@cinar_yasarrr "Polikarbonat malzemeden üretilen Scorpion"
Hangi kask için bunu söylüyorsunuz? Carbonlar için mi?
Ben örnek verdim. Yani şunu demek istedim; "Sırf Scorpion gibi markalar almak için polikarbonat kabuk tercih etmezdim, LS2 alıp karbon kask almayı tercih ederdim.

@cinar_yasarrr Anladım. Benim önerdiğim iki kaskta da Scorpion'un adlandırdığı "Ultra TCT KARBON kabuk" var. O yüzden bu söylediğiniz mantıken karbonlar için geçerli değil. Zaten 15 bin lira civarında tura uygun bir kask alınma zorunluluğu yoksa karbon kasklar daha mantıklı. Tur odaklı olacak olsaydı Schuberth veya Shoei önermek daha doğru olurdu uzun yol kullanımı ve havalandırma açısından.

@cinar_yasarrr Anladım. Benim önerdiğim iki kaskta da Scorpion'un adlandırdığı "Ultra TCT KARBON kabuk" var. O yüzden bu söylediğiniz mantıken karbonlar için geçerli değil. Zaten 15 bin lira civarında tura uygun bir kask alınma zorunluluğu yoksa karbon kasklar daha mantıklı. Tur odaklı olacak olsaydı Schuberth veya Shoei önermek daha doğru olurdu uzun yol kullanımı ve havalandırma açısından.
Haklısınız tur için konfor çok önemli, fakat bence konfordan önce güvenlik gelir.

@cinar_yasarrr Bir kaskı en güvenli yapan şey onun kabuğunun sadece karbon olması değildir. Bknz: Schuberth C3-4-5, S3-4, Shoei Neotec 2-3 ve Shoei Gt-Air 2-3. Sertifikasyon ve darbe testlerine bakıp süreç hakkında daha iyi bilgi alabilirsiniz. Sharp önde gelen testlerden biridir örnek olarak veya markaların kendi sitelerinde de güvenlik bilgileri mevcut.

Ben Shoei Neotec 3 kullanıyorum. Karbon değil fakat güvenlik en üst düzeyde. :)

Önerim exo hx-1 Carbon olur.

Sürdüğünüz motora göre exo R1 de alabilirsiniz.

Motomax fiyatları %10 havale indirimli. Fiyattan bir %10 daha düşün.

@cinar_yasarrr "polikarbonat malzemeden üretilen Scorpion"
Hangi kask için bunu söylüyorsunuz? Carbon'lar için mi?

R25 kullanıyorum hocam sanırım exo hx 1 alacağım sizce yaklaşık 4K daha koyup K6 almakmı yoksa Scorpion mu?

@Miike Tyson Bence şunun havası başka hiçbir kaskta yok. Cevap belli. :)

1712142553664.jpeg

@Miike Tyson Exo 1400 stokta yok. Ayrıca bir tık düşük segment oluyor R1'e kıyasla.
Motorunuz nedir? Motorunuzun türüne göre HX-1 ya da R1 arasında verebilirsiniz kararınızı ama ben sırf tipten dolayı kesinlikle HX-1'i tercih ederdim yine. :)

Şimdi de baktım da, 200 gr civarında fark varmış aralarında. R1 daha hafif S beden kıyaslamasında. Uzun süre (3+ saat) motosiklet sürüyorsanız R1 daha doğru bir seçim olur gibi geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı