15 bin TL sistem önerisi

Dostum 3060 övmedim zaten kartların karşılaştırmalarına internetten kolayca ulaşabilirsin. 6650 3060'ın NVIDIA tarafından ki muadili oturup 3080 le kıyas yapmıyoruz kartlara.

Muadili falan degil. RTX3060'in muadili RX6600. Bu kadar basit. İkisi de birbirlerine rakip olarak cikti, tipki RX 7600- RTX 4060 gibi. RX 6600 XT de diyebiliriz, ama RX 6650 XT cok daha iyi.

Daha iyi olur hocam ama dediğim gibi fox Bonfire'nin daha iyi indirimler aldığı zamanlari da gördüm (hatta bizzat kendim alacaktım) o yüzden bilemiyorum.

Kanka hiç indirim beklemek istemiyorum zaten yeni virusler çıkıyor gene evde mi kalacağız belli değil alayım da kurtulayım 😂

Muadili falan degil. RTX3060'in muadili RX6600. Bu kadar basit. İkisi de birbirlerine rakip olarak cikti, tipki RX 7600- RTX 4060 gibi. RX 6600 XT de diyebiliriz, ama RX 6650 XT cok daha iyi.
Güzel kardeşim gpu vs yaz google gir ilk çıkan siteye sonra iki kartı yaz. Bak bakalım ne çıkıyo benchmarkları. Boş boş bi kartın taraftarlığını yapmak. 3060 teknik açıdan yeniyo.

Tekrar söylüyorum büyük farklar yok muadil kartlar.

Ayrıca 8 gb vram hangi yeni oyunlara yetmiyor onu nasıl çözüceksin merak ettim. Adam belli bir ücret dahlinde söylüyor. 1 sene sonra yetmiycek vramli bir kartı önermen senin konu ile ilgili objektif olmadığını da net gösteriyor zaten.

Güzel kardeşim GPU vs yaz Google gir ilk çıkan siteye sonra iki kartı yaz. Bak bakalım ne çıkıyor benchmarkları. Boş boş bir kartın taraftarlığını yapmak. 3060 teknik açıdan yeniyor.

Ayrıca 8 GB VRAM hangi yeni oyunlara yetmiyor onu nasıl çözüceksin merak ettim. Adam belli bir ücret dahlinde söylüyor. 1 sene sonra yetmiycek VRAM'li bir kartı önermen senin konu ile ilgili objektif olmadığını da net gösteriyor zaten.

Kanki anlamadım şimdi kusura bakma ben hangisini alayım RX yetmez mi diyorsun?

Yeter dostum yeter senin için demedim arkadaş daha eleştirdiği kartın benchmarkına bakmadan tavsiye veriyor. Böyle yanlış ve boş bilgi veren arkadaşları aydınlatmak lazım ki başkalarına da söylemesin.

Güzel kardeşim GPU vs yaz Google gir ilk çıkan siteye sonra iki kartı yaz. Bak bakalım ne çıkıyor benchmarkları. Boş boş bir kartın taraftarlığını yapmak. 3060 teknik açıdan yeniyor.

Ayrıca 8 GB VRAM hangi yeni oyunlara yetmiyor onu nasıl çözüceksin merak ettim. Adam belli bir ücret dahlinde söylüyor. 1 sene sonra yetmiycek VRAM'li bir kartı önermen senin konu ile ilgili objektif olmadığını da net gösteriyor zaten.

8 GB VRAM, FHD icin yeterlidir. RTX3060'in 12 GB VRAM'i var ama kas gucunden dolayi 12 GB VRAM'i dolduramaz, doldursa bile ayar dusurmeye gider. DLSS 2 gelistirilmeyen bir şey. RX 6650 XT ise FSR 3.0 var ve en patlak noktasi FSR kare olusturma var. Bunlari RTX3060 kullanamaz mi? Evet, kullanabilir. Ama Radeon kadar iyi calismaz. Tipki XeSS ornegi gibi.

Kisacasi, RTX3060'in 12 GB VRAM olmasi şov. İs icin ise yarayabilir, ama oyun icin karsilastirilmaya dahil edilmemeli.

8 GB VRAM, FHD icin yeterlidir. RTX3060'in 12 GB VRAM'i var ama kas gucunden dolayi 12 GB VRAM'i dolduramaz, doldursa bile ayar dusurmeye gider. DLSS 2 gelistirilmeyen bir şey. RX 6650 XT ise FSR 3.0 var ve en patlak noktasi FSR kare olusturma var. Bunlari RTX3060 kullanamaz mi? Evet, kullanabilir. Ama Radeon kadar iyi calismaz. Tipki XeSS ornegi gibi.

Kisacasi, RTX3060'in 12 GB VRAM olmasi şov. İs icin ise yarayabilir, ama oyun icin karsilastirilmaya dahil edilmemeli.
İnternette bir çok benchmark siteleri mevcut istediğin yere bu iki kartı girip incelemen gerekir. Muadil değil dediğin için söylüyorum 3060 ezer gibi bir iddiada bulunmadım.

Senin diğer muadil dediğin kart 3060 ın altında bir kart. İkisi farklı firmalar FSR ve DLSS bana sorarsan oyunda ki performansları ortada. İnsanların en çok kullandığı kart 3060 bunun da detaylı incelemeleri her yerde mevcut şu an için 3060 ile oynayamacığın oyun sayısı az ve gelecekte 6650 den daha çok işe yarar.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı