15 bin TL'ye kadar iş ve günlük kullanım için laptop tavsiyesi

Bütçe
10.000-15.000₺

Volvo_Penta

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Intel® Core™ i7 11800H GPU: NVIDIA® GeForce® RTX 3060 Max-P 6 GB GDDR6 192-Bit 130W RAM: Kingston Fury Impact 64 GB 3200mhz DDR4 Ekran: 17,3 FHD 1920x1080 300Hz sRGB %100 IPS

SSD: Samsung 980 PRO M.2 SSD PCIe 4.0 2 TB SSD2: Samsung 970 EVO Plus M.2 SSD PCIe 3.0 2 TB

WI-FI: Intel® Wi-Fi 6 AX201, 2x2+ Bluetooth 5.2 Klavye: SteelSeries RGB Per Key Gaming Keyboard
Meslek
Müzisyen
Merhaba, bugün itibarıyla iş ve günlük kullanımlar için bir bilgisayar bakıyorum, oyun vs oynanmayacak. 15 bine kadar çıkabilirim ancak 10 bin ve altı olursa sevinirim.

Aradığım özellikler;

-İşlemcinin mümkünse 12. nesil ya da daha yüksek Intel olması
-RAM'in arttırılabilir ve DDR5 olması
-Kasasının çok vasat olmaması
-Ekranının mutlaka FHD veya üzeri olması, mümkünse 60Hz üstü

Bu aradıklarıma göre bana en yakın gelen aşağıdaki ürün oldu;

Fırsat: Acer Aspire 3 A315-510p-38x0 dizüstü bilgisayar, 15.6” FHD, Intel I3-N305, 8 GB DDR5 RAM, 256 GB SSD, FreeDOS, gümüş Amazon.com.tr

Ancak maalesef RAM'i anakarta lehimli ve miktar olarak az, ilerisi için yeterli değil. SSD olarak da yeterli değil ancak yükseltilebiliyor olması yine de kurtarıyordu. Bu tarz verimliliği yüksek ama performansı mütevazi olan bir işlemcide benim işimi görür. Bu aradıklarıma göre uygun ve fırsat bir bilgisayar varsa beni yönlendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlerisi için bir şey düşünüyorsan bence 10k altı zaten zor. 15k bandında bu tarz bir şey bakabilirsin.

Akakçe'den yaptığım filtrelemeye göre bunlara da bakabilirsin:

İlerisi için bir şey düşünüyorsan bence 10k altı zaten zor. 15k bandında bu tarz bir şey bakabilirsin.

Akakçe'den yaptığım filtrelemeye göre bunlara da bakabilirsin:
Alınıp 5-10 yıl boyunca kullanılacak,o yüzden özellikle ram tarafının güncellenebilir olmasını isterim.Akakçe’de çok vakit geçirdim,genellikle benim attığım Acer’in farklı modelleri revaçta,açıkçası 1135G7 tarzı işlemcileri ve lehimli rami olmasaydı tam aradığım bilgisayardı.Yine de bazen ekran kartsız bilgisayarlarda iyi indirimler yakalanabiliyor,bu yüzden sormak istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı