15 bin TL'ye laptop önerisi

Bütçe
15000

abdullahalan

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
SSD
Merhaba arkadaşlar laptop alma aşamasındayım. Bütçem maksimum 15000 kullanım alanım ev ve okul işleri.
Beni uzun yıllar üzmeyecek dizüstü bilgisayar almak istiyorum. En az 512 GB SSD ve 16 GB (8 de olabilir) RAM olsun istiyorum. İşlemci olarak da kararsızım. Burada siz değerli kullanıcı ve bilgi sahibi arkadaşlardan yardım istiyorum. Marka takıntım yok sadece sağlam ve kaliteli bir ürün olsun istiyorum. Listemde 3 ürün var. İllaki bu ürünlerin olması şart değil başka öneriniz varsa incelerim. Şimdiden teşekkür ederim.

Bütçe artar mı?

2 GB ekran kartlı laptopa 15k verilmez.

Peki harici ekran kartsız alsam işime yarar mı?

Bütçe artar mı?

Verilen bilgilerden anladığım kadarıyla benim seçtiklerimden iyi ama üzerine 3 bin daha koymam lazım. Bütçeyi 15'e zor çıkardım. Kararsız kaldım.

Sağlamlık ve uzun ömürlü olmasını istiyorsan linkini verdiğin ThinkBook laptopu almalısın, işlemcisi de gayet güçlü. Bu seri kurumsal dizüstü olarak geçiyor. Lenovo ThinkBook Kurumsal Dizüstü Bilgisayarlar | Lenovo Türkiye

Benim listemde de bir adet ThinkBook var işimi görür mü?

Bu önerdiğiniz ile

Arasında RAM ve fiyat farkı var değil mi?

Son düzenleme:
Benim listemde de bir adet ThinkBook var işimi görür mü?

Buna işletim sistemi de yüklemek gerekecek, bu laptopu düşürüp kırmadıktan sonra uzun yıllar hiçbir yavaşlama olmadan sorunsuzca kullanırsın, hem işlemci güçlü hem de sağlam laptop.

Evet. Ancak kendiniz ayrıca alıp da takabilirsiniz RAM'i.

Fiyat farkına bakayım bir ama sonradan kendim takabilir miyim bilmiyorum.

Buna işletim sistemi de yüklemek gerekecek, bu laptopu düşürüp kırmadıktan sonra uzun yıllar hiçbir yavaşlama olmadan sorunsuzca kullanırsın, hem işlemci güçlü hem de sağlam laptop.

Anladım teşekkür ederim.
Peki işletim sisteminin yüklü olup olmamasının veya sonradan yüklenmesi bilgisayar da bir sorun teşkil eder mi?
Bir de AMD ile Intel işlemci olarak çevrem laptop ta Intel al AMD pek sağlıklı değil dediler sizin düşünceniz nedir veya bilgi sahibi misiniz bu konuda.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı