15 bin TL'ye sistem önerisi

Attığın parçaların neredeyse hepsi kötü, farkında mısın? Intel başlı başına kötü. Önerdiğin kasalar ve PSU'ları kötü (BitFenix kasa olarak iyi sadece. PSU'su berbat yine). Irdm Pro'nun daha iyi muadilleri var.

Bir de ikinci elden RX 6600/XT alınacak.

Deli misin dostum? Neresi kalitesiz? Intel mi kalitesiz? DeepCool mu kalitesiz? Gigabyte mi kalitesiz? Kioxia mı kalitesiz? Ya madem bilgisizsin milletide bu yola sürükleme lütfen. Bir de i3'ten güçsüz işlemciye ekstra para verdirdeyin yetmiyor bir de üstüne soğutucu aldırıyorsun.

DeepCool kasayı bırakıp zoko gibi belirsiz bir kasa almak gerçekten garip. Hadi RAM neyse değişir.

DeepCool yarı mesh olduğu için iyi değil hava akışı. İçindeki PF serisi PSU da dandik. Bitfenix, kasa olarak iyi ama içindeki PSU yine dandik. Zoko Melody, en azından full mesh bir kasa ve ekran kartı desteği çok güzel. Intel ise soket, güç, çekirdek, teknoloji, soğutma, nanometre gibi nedenlerden ötürü tercih edilmemeli. IRDM Pro'dan ise her zaman iyi IC'ler gelmiyor. Fury Beast almak daha mantıklı çünkü kesin CJR geliyor.

Son düzenleme:
DeepCool yarı mesh olduğu için iyi değil hava akışı. İçindeki pf serisi PSU da dandik. BitFenix, kasa olarak iyi ama içindeki PSU yine dandik. Zoko melody, en azından Full mesh bir kasa ve ekran kartı desteği çok güzel. Intel ise soket, güç, çekirdek, teknoloji, soğutma, nanometre gibi nedenlerden ötürü tercih edilmemeli. Irdm Pro'dan ise her zaman iyi ıc'ler gelmiyor. Fury Beast almak daha mantıklı çünkü kesin CJR geliyor. Markaya göre değil, modele göre önerilir. @VarBişiler

Ne edeceksin soketi, nanometreyi. i3 12100F, her türlü 5500'den güçlü. DeepCool CC560'ın hava akışı gayet harika, öyle yarı mesh'miş tammış diye bakarsan olmaz. Zoko'nun malzeme kalitesi belirsiz, zaten 1K'lık kasadan ne bekliyorsun ki? RAM değişebilir dedim zaten. Pf serisi PSU'lar dandik değil, gayet idare ederler. En azından evi havaya uçuracak PSU değil. Gayet güvenilir PSU.

Kesinlikle benim önerdiğim sistemin her halükarda arkasındayım.

Ne edecen soketi, nanometreyi. İ3 12100f, her türlü 5500'den güçlü. Deepcool cc560'ın hava akışı gayet harika, öyle yarı meshmiş tammış diye bakarsan olmaz. Zokonun malzeme kalitesi belirsiz, zaten 1K lık kasadan ne bekliyorsun ki? Ram değişebilir dedim zaten. Pf serisi psular dandik değil, gayet idare ederler. En azından evi havaya uçuracak psu değil. Gayet güvenilir psu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yer yer birbirlerini sollayan işlemciler. Sentetik testlere baktığımızda tek çekirdekte 12100F, çok çekirdekte 5500 daha güçlü. 5500'ün artıları ise nanometre, overclock, soket, çekirdek sayısı.
PF'nin korumaları eksik ve o fiyata kazık. Meshine bakmayacağız da neyine bakacağız tam olarak? Tam mesh bilinmeyen markalı kasa, mesh olmayan ama bilinen marka olan kasadan her zaman iyidir. Attığın Bitfenix kasanın da malzeme kalitesi çöp. DeepCool olanın da ahım şahım değil. Zaten malzeme kalitesi, o kadar önemli bir kriter değildir. Bilmediğin konularda emin olmadan konuşma.

Tam mesh olup sadece dokunmamla eğilecek bir kasa isteyeceğimi sanmıyorum. CC560 gayet zokoyu tokatlayacak bir kasa. Hava akışıda gayet iyi. Hava akışı olmasa da zaten alınacak şeyler 12100F ve 6600. yani bunlar zaten alev topu olacak şeyler değil, artı CC560'ın sağlayacağı hava akışı gayet yeterli olacak. Zokonun boyasıda kısa zamanda soyuluyor. Çoğu tanıdıkda senin gibi düşünerek almış. Ayrıca pf gayet F/P o kasayla beraber. 2.8k ya hangi adam gibi kasayla PSU'yu satıyorlar?

Ayrıca yine diyorum, R5 5500 ekstra vereceğin 900 lirayı hak etmiyor.

Neye dayanarak daha iyi olduğunu söylüyorsun hava akışının? Dokunmanla eğilecek bir kasa değil ve ben de kullanıyorum şahsen. Bilgisayarı SSD incelemesi için söküp takarken her yere çarpmışımdır ve çizik dâhi yok. 2,8K'ya PK550D + Zoko Melody alınıyor. CC560, yeterli olabilir ama daha mantıklısı varken neden o alınsın? İleride RX 6600 yetmeyecek (birkaç sene sonra) ve GPU'yu yükselteceksin ama CPU yetmeyecek yeni ekran kartlarına. CPU'yu da mecbur yükselteceksin ama Intel alırsan eski mimarili, soğumak bilmez, verimsiz çöplere fahiş fiyatlar bayılacaksın ama AMD'de böyle bir durum söz konusu değil. Hatta 5500'ün direkt OC desteği var ama 12100F'i anca BCLK OC yaparsın, o da üst düzey anakart gerektirir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı