15 metre Ethernet kablosu verimli olur mu?

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
PC'yi aldığımdan beri devamlı internet hataları ile uğraşıyorum modem 9.90 metre uzaklıkta ASUS USB N10 kullanıyorum sık sık kopmalar oluyor, bazen de internet yok güvenli hatası veriyor bazen de CS:GO'yu 300 400 ping ile oynatıyor. İlk aldığımda stabil değildi ama bu kadar sorun olmuyordu. Mafia 2, CS:GO'yu indirebildim ama GTA 5, Control, Mafia Definitive Edition gibi oyunlar da yükleyeceğim bunlar yüklenirken başında duramayacağım için internet stabilleşmeden indirmeyi düşünmüyorum. Odaya mi Wi-Fi repeater Pro taktım o da randımanlı olmadı 10 metrelik Ethernet kablosu verimli olur mu sizce? 100 Mbps paketim var altyapı olmadığından telefon ile en azından 20 30 Mbps alabiliyorum ama bilgisayarda 5-10 arası seyrediyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20220408_235346.jpg
    IMG_20220408_235346.jpg
    64,3 KB · Görüntüleme: 48
PC'yi aldığımdan beri devamlı internet hataları ile uğraşıyorum modem 9.90 metre uzaklıkta ASUS USB N10 kullanıyorum sık sık kopmalar oluyor, bazen de internet yok güvenli hatası veriyor bazen de CS:GO'yu 300 400 ping ile oynatıyor. İlk aldığımda stabil değildi ama bu kadar sorun olmuyordu. Mafia 2, CS:GO'yu indirebildim ama GTA 5, Control, Mafia Definitive Edition gibi oyunlar da yükleyeceğim bunlar yüklenirken başında duramayacağım için internet stabilleşmeden indirmeyi düşünmüyorum. Odaya mi Wi-Fi repeater Pro taktım o da randımanlı olmadı 10 metrelik Ethernet kablosu verimli olur mu sizce? 100 Mbps paketim var altyapı olmadığından telefon ile en azından 20 30 Mbps alabiliyorum ama bilgisayarda 5-10 arası seyrediyor.

CAT 6 kablolar 60 metreye kadar sorunsuz veri aktarımı yapabilir CAT5 kablo ile de neredeyse aynı sorun olmaz yani.

Download yaparken sorun yaşıyor musunuz? CS:GO oynuyorsanız kaç ping veriyor?

CS:GO değil de Valorant oynuyorum 7 ping alıyorum, evdekilerin kullanımına göre değişiyor Max 50 oluyor, indirme yaparken IDM kullanıyorum ve sabit 1 MB alıyorum altına düştüğünü hiç görmedim, hız testi yaptığımda ise değer sabit dalgalı değil.

PC hocası YT kanalının bu konu hakkında deneyi vardı. Adamlar 80 küsur metre kablo ile belki nanomilimlik bir fark gördüler. Özellikle CAT5e ve sonrası günümüz internet koşulları için uygundur.

Kendim 20 metre CAT6 Nexans kablo ile kullanıyorum. Hiçbir sıkıntı yok. Sizde de sıkıntı olmaz.

Geri
Yukarı