15 OBP kaç sıra geriye atar?

1 AYT Fen neti sanırım aşağı yukarı 5 puan ediyor. 3 AYT neti de 15 OBP puanı. Kısacası benim OBP diğerlerinden 15 puan azsa, 7.5k geri mi atar?
Hocam yanlışım yoksa sınav dönemi geçti siz rahatlamaya çalışın bu dönemde yoksa kafanız çok dolar. Yeni girecek ve obp'si düşük kardeşlerime de tavsiyem siz elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın fazla kafanızı bu tarz değiştiremeyeceğiniz şeylere takıp daha fazla stres olmayın.

Hocam yanlışım yoksa sınav dönemi geçti siz rahatlamaya çalışın bu dönemde yoksa kafanız çok dolar. Yeni girecek ve obp'si düşük kardeşlerime de tavsiyem siz elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın fazla kafanızı bu tarz değiştiremeyeceğiniz şeylere takıp daha fazla stres olmayın.
Bu sene girmedim ben. Seneye gireceğim ve bu olay çok moral bozuyor.

Seneye gireceğiniz sınava bu kadar stres oluyorsanız girmeyin, madem OBP düşük bu sene yüksek tutun sınava da daha iyi hazırlanın açığınızı kapatın.

Sınavda soru başına puan her zaman sabit değil bu arada, fizikle kimya aynı değil sapmaları oluyor. Çok büyük farklar olmasa da sene içinde denemelerde aynı neti yaptığımız arkadaşlarımı geçiyordum. 🙂

Seneye gireceğiniz sınava bu kadar stres oluyorsanız girmeyin, madem OBP düşük bu sene yüksek tutun sınava da daha iyi hazırlanın açığınızı kapatın.
Bu OBP düşüklüğü aşağı yukarı 4-5 AYT sorusu ve bence hiç az değil.

Bizim sınıfta gerçekten zeki bir çocuğun OBP'si bile 86. Felsefeden sınav oluyoruz ve gerçekten zor yapıyorlar tüm derslerde böyle. Diğer okulların çoğunluğunda ya 100 giriyorlar ya da soruları vs veriyolar.

Kendime bir hedef belirlesemde karamsar olmam ve OBP düşükşüğü nedeniyle hiç realist gelmiyor. Fakat 35k üstü olmasını istiyorum.

Şu an günde en az 4 saat çalışıyorum, hiç kitap okumayan ben sınav için kitap okumaya başladım ve temmuzun sonunda da dershane başlayacak. Kısacası bu bir sene içinde elimden geleni yapmaya çalışıp en azından iyi bir üni de diş hekimliği istiyorum. Mezuna kalma şansımda var. Belki mezuna bırakıp düzenli çalışmaya devam edersem Tıp bile düşünebilirim. Fakat bunu düşünmek için biraz erken gibi.

Yazın geometriyi bitir sene içinde bakacak vaktin olmayacak. Sene içinde dershane ile gitmeye çalış vakit bulursan biraz önden gitmen daha iyi olur, fiziğe ağırlık ver, biyoloji ezber konuları çalış son aylarda tekrar et, kimya hakkında bir şey bilmiyorum ben fazla çalışmamıştım. TYT netlerine fazla takılma çok oynuyor, ne fazla kafaya tak ne boşver. Diğer dersleri zaten dershane ile halledersin, başarılar. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı