15 tane RX550 ile mining yapılır mı?

Çok da güzel yapılır ama 2 ayrı RIG oluşturmak gerekir bu da masrafı biraz artırır. Şu an kart başına günlük 0.8 dolar günlük 12 dolar kar yapabilirsiniz.

ETC'ye falan takılmayın Nicehash üzerinden kazın.

Dag boyutu şu an 4096 MB boyutu geçti şu an zombi mod ile uğraşanlar halen var ama maksimum 1 ay dayanacak, şimdi ne oldu 4 GB kart alanlar zararmı etti? Hayır daha bir sürü altcoin var bunlardan en uygunu ravencoin 3 Mart itibari ile 4 GB RX570 ekran kartı maliyetler düşünce 1.2 dolar getiri sağlıyor ancak RX550 ile aynı verilere ulaşır mıyız soru işareti. (bu yorum kişisel görüş ve fikirler içermektedir. Yatırım tavsiyesi değildir.)
4GB RX550 lerde var 1 adet test için aldım hadi hayırlısı günde 6-7₺ üretirse bırakırım Nicehash 6.37₺ diyor

4GB RX550 lerde var 1 adet test için aldım hadi hayırlısı günde 6-7₺ üretirse bırakırım Nicehash 6.37₺ diyor
kanka alibabadan tanesi 95 dolara alacağım sen oc ile günlük 1 doların üstüne çıkarsan dediğin gibi 3 ayda kendini amorti eder sonrası cep harçlığı sonucu söyle lütfen
Eki Görüntüle 855691

15 tane RX550 alıp mining yapılır mı? 15 RX550 OC'siz 135 MH/s değere sahip ve toplam diğer bileşenlerle beraber tahmini 1000 Watt belki undervolt ile düşürülebilir. Yılda 2.67 ETH kazıyor görünüyor, eğer böyleyse alacağım da 15'ini birden.😅ama anakart falan onları nasıl halledeceğiz? Şimdi sizin yüzünüzden ekran kartı kalmıyor diye duyar kasanlar gelir falan.
kanka yaptın mı ?

Son düzenleme:
kanka alibabadan tanesi 95 dolara alacağım sen oc ile günlük 1 doların üstüne çıkarsan dediğin gibi 3 ayda kendini amorti eder sonrası cep harçlığı sonucu söyle lütfen

kanka yaptın mı ?
Evet yaptım 30 Cent veriyor :D ve 45w çekiyor tavsiye etmem internette günde 7-8₺ arası üretim yaptığı yazıyordu scamlendik...
Evet yaptım 30 Cent veriyor :D ve 45w çekiyor tavsiye etmem internette günde 7-8₺ arası üretim yaptığı yazıyordu scamlendik...
Nicehash ile denedim bu arada, önerebileceğiniz başka bir mining uygulaması varsa deneyip sonuçları atabilirim.

Nicehash ile denedim bu arada, önerebileceğiniz başka bir mining uygulaması varsa deneyip sonuçları atabilirim.
Merhabalar, RX550 4gb ile mining konusunda başka deneme yaptınız mı?
Bende bir süredir bu kartların kazım gücünü ve getirisini anlamaya çalışıyorum,

Nicehash'in web sitesinde ; günlük 0.83 / Aylık 29.48 USD getiri hesaplıyor. NiceHash - Leading Cryptocurrency Platform for Mining and Trading
Sanırım bu değerler pek doğru değil, ve siz günlük 0,30 USD kazanç olduğunu söylüyorsunuz.

Nicehash dışında, ravencoin vs. kazmayı denediniz mi? Özellikle hiveos vb os kullanarak.

Ayrıca RX550 ile ilgili yakın zamanda dataları güncellenmiş bir coin/hashrate karşılaştırması olarak GPU AMD 550 Mining Benchmarks | CryptUnit gözüme çarptı. Buradaki sıralamaya göre RX550 nin bugün itibariyle kazabileceği en karlı kripto günlük 0.62 usd getiri ile ArgChukwa2 algoritmasını kullanan TurtleCoin görünüyor.

RavenCoin RX550 gibi low-level kartlarda bu sıralar çok popüler ve TurtleCoin'de bulabildiğim en güncel hashrate datalarında ilk sırada görünüyor.

Eğer deneme yapmayı düşünüyorsan bu iki coini kazmayı denemelisin. Ve sonuçlarını burada paylaşırsan savinirim.

Son düzenleme:

Nicehash'in web sitesinde ; günlük 0.83 / Aylık 29.48 USD getiri hesaplıyor. NiceHash - Leading Cryptocurrency Platform for Mining and Trading
Sanırım bu değerler pek doğru değil, ve siz günlük 0,30 USD kazanç olduğunu söylüyorsunuz.

Nicehash dışında, ravencoin vs. kazmayı denediniz mi? Özellikle hiveos vb os kullanarak.

Ayrıca RX550 ile ilgili yakın zamanda dataları güncellenmiş bir coin/hashrate karşılaştırması olarak GPU AMD 550 Mining Benchmarks | CryptUnit gözüme çarptı. Buradaki sıralamaya göre RX550 nin bugün itibariyle kazabileceği en karlı kripto günlük 0.62 usd getiri ile ArgChukwa2 algoritmasını kullanan TurtleCoin görünüyor.

RavenCoin RX550 gibi low-level kartlarda bu sıralar çok popüler ve TurtleCoin'de bulabildiğim en güncel hashrate datalarında ilk sırada görünüyor.

Eğer deneme yapmayı düşünüyorsan bu iki coini kazmayı denemelisin. Ve sonuçlarını burada paylaşırsan savinirim.
Dediğinizi deniyeceğim, acaba low end mi yoksa mid range mi seçmeliyim tam anlamadım

1615238098644.png

Durum bu tam olarak anlamadım, kaarlımıdır günde 0.6$ getiriyormu cidden?

Son düzenleme:
Şu an 7660 H/s ile kazım gerçekleştiriyor. Bu da güncel kura göre günlük ortalama $0.53 'lık ve aylık $14.5 'lık kazım yapabileceğin anlamına geliyor. Fakat bunlar anlık kurlara ve kazım zorluğuna göre sistemin verdiği optimum değerler. Her an değişebilir. Elektrik maliyetini unutmamak lazım.
TurtleCoin (TRTL) mining calculator - solo vs pool profitability | CryptUnit

Bu arada bu coin hangi cüzdandan nasıl dolara veya TL'ye çevrilir bilmiyorum, o kısmı da araştırmak lazım.
Ayrıca Ravencoin kazmayı da deneyebilirsin. Geleceği parlak görünüyor ve kazancı da TRTL ile benzer.

AMD RX 550 mining calculator ⛏️ | minerstat Burada RX550 ile kazabileceğin coinlerin karlılığını gösteren başka bir sayfa var. Ethereum'dan sonra TRTL ve RVN senin kartın için en çok kazanç sağlayanlar olarak görünüyor.

Dosya Ekleri

• TurtleCoin  TRTL  mining calculator - solo vs pool profitability   CryptUnit.png
    TurtleCoin TRTL mining calculator - solo vs pool profitability CryptUnit.png
    1.014,8 KB · Görüntüleme: 289
  • raven.png
    raven.png
    676,7 KB · Görüntüleme: 217
Son düzenleme:
Şu an 7660 H/s ile kazım gerçekleştiriyor. Bu da güncel kura göre günlük ortalama $0.53 'lık ve aylık $14.5 'lık kazım yapabileceğin anlamına geliyor. Fakat bunlar anlık kurlara ve kazım zorluğuna göre sistemin verdiği optimum değerler. Her an değişebilir. Elektrik maliyetini unutmamak lazım.
TurtleCoin (TRTL) mining calculator - solo vs pool profitability | CryptUnit

Bu arada bu coin hangi cüzdandan nasıl dolara veya TL'ye çevrilir bilmiyorum, o kısmı da araştırmak lazım.
Ayrıca Ravencoin kazmayı da deneyebilirsin. Geleceği parlak görünüyor ve kazancı da TRTL ile benzer.

AMD RX 550 mining calculator ⛏️ | minerstat Burada RX550 ile kazabileceğin coinlerin karlılığını gösteren başka bir sayfa var. Ethereum'dan sonra TRTL ve RVN senin kartın için en çok kazanç sağlayanlar olarak görünüyor.
RVN Coin i biraz önceden keşfetmiştim, ve alacağımı aldım gibi hissediyorum prensip olarak 3 ay falan girmeyeceğim raven'e :D 0.04 den alıp 0.27 de satmıştım minerstat eski verileri gösteriyor diye biliyorum
1615245205777.png

Rvn coin i biraz önceden keşfetmiştim, ve alacağımı aldım gibi hissediyorum prensip olarak 3 ay falan girmeyeceğim Raven'e :D 0.04'den alıp 0.27 de satmıştım minerstat eski verileri gösteriyor diye biliyorumEki Görüntüle 913208

Şu an 1.5 lira, 1000 liranız 35-40 bin TL olacakmış ama işte coinlerin kötü kısmı bu kumar gibi bir anda kazandırır bir anda kaybettirir.

Bu arada rvn işine bir adet RX570 (4 GB) bir adet RX470 (4 GB) ile giren arkadaşım var,
Hemen sizinle bilgileri paylaşayım baştan söylemek isterim yatırım tavsiyesi kesinlikle değildir.

-Günlük iki kart modla 29 Mh/s net kazım gücü veriyor. (dalgalanmalı bir algoritma olduğu için 28 ile 30 arası MH/s veriyor)
-Günlük 18-20 rvn veriyor 12 saatte bir ödeme gelebiliyor.
-2minersta kazıyor 10 rvnda ödeme yapıyor
-400 Watt çekiyor aylık 230-250 lira elektrik gözüküyor.
-20 rvn günlük 28 lira para verirken günlük 8 lirası elektriğe gidiyor.
-Aylık 2 kart ile net kazanç bu günlerdeki anlık kur ve kazım gücü ile 600 lira getiri sağlıyor.
-Sistem maliyeti 5000 lira ve rvn şu günlerde zirvede olmasına rağmen 8.5 ayda amortisman sağlıyor.

Özetlemek gerekirse RX550 kartların VRAM'leri aynı olmasına karşın 60 cent vermesi modlanarak olabilir ancak nedense inanamıyorum yoksa GT730 alıp mining yapılırdı değil mi? (bu yorum kişisel görüş ve fikirler içermektedir hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.)

Geri
Yukarı