15 Temmuz ve Türkçe 10. Yıl Paraları Nereye Satılır?

2012'de 1TL'ydi. 2012'de asgari ücret 701,14TL'ydi, şuan 4250TL. 6TL yani değeri. Ayrıca sadece 2000 tane basılmış.
Emin miyiz? Yanlış bilgi, benim o dönemde elime birçok Türkçe Olimpiyatları parası geçmişti. 2000 tane olması imkansız.
Feto darbe yaptı diye para basmadı ki. Eğer öyle olsaydı fetonun yüzü falan olurdu. Parada darbeye direnenleri temsil etmişler. Yani kahraman şehitlerimiz için para bastılar.
Dostum darbeyi kutladıkları için para bastılar demedim ki. :)

Emin miyiz? Yanlış bilgi, benim o dönemde elime birçok Türkçe Olimpiyatları parası geçmişti. 2000 tane olması imkansız.

Dostum darbeyi kutladıkları için para bastılar demedim ki. :)
Sanırım ben tek bir tane para var sanmışım. Gümüş paradan 2000 tane yapılmış.
1640788900487.png

2012'de 1TL'ydi. 2012'de asgari ücret 701, 14TL'ydi, şu an 4250TL. 6TL yani değeri. Ayrıca sadece 2000 tane basılmış.

Emin miyiz? Yanlış bilgi, benim o dönemde elime birçok Türkçe olimpiyatları parası geçmişti. 2000 tane olması imkansız.

Gümüş olandan 2000 adet basıldı, gümüş olandan, normal 1 TL gibi görünenden değil gümüş olandan 2000 adet basıldı. Dışı sarı olan normal 1 liradan değil gümüş olandan 2000 adet basıldı.

Not: Gümüş olandan 2000 adet basıldı.

Bu arada aklıma takıldı, 15 Temmuz benim için özel ve kutlanması gereken bir gün değil. Bu kötü günü başarıyla atlatmış olsakta sonuçta benim ülkem saldırıya uğradı.

15 Temmuz parası piyasada şu an için nadir değil, eğer koleksiyon değeri kazanmasını istiyorsanız biraz daha beklemeniz gerekli.

Ayrıca Feto'nun aktivitesi için para basan iktidarın, aynı Feto'nun darbe girişimi için tekrar para basması ne kadar da ironik.

Sence kaç yıl sonra değerli olur? 40-50 tane var bende o yüzden sordum :D

Hocam piyasaya 80 milyon adet sunulan bir ürün var. Sayısal oranı azalmalı ki değeri artsın. Biraz beklemeniz lazım. Malum para basıyor bizimkiler. Git gide değeri artacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı