15 TL'lik Ucuz Etler!

Marketlerden alışveriş yapmanızı önermem. Yine de birçok hizmeti market sağlıyor ancak minimuma indirmek gerekli. Hayatım boyunca marketlerdeki o görüntüsünü sevmediğim, et ile hiçbir alakası olmayan renge sahip yiyecekleri hiçbir zaman almadım. İlla birkaç kere almışımdır bilinçsizliğimden dolayı ancak şu son 5 sene içerisinde öyle bir şey yaptığımı hatırlamıyorum.

O renkte bir et olmaz, olmamalı arkadaş.

Etin kilosu bu kadar pahalıyken, asgariden daha fazla maaşı olan insanlar da et yemezken pahalılığından dolayı, hiç kimse bu kadar ucuza, bu kadar çok et satmaz. O etlerin içerisinde neler var bilmiyorum ama burnuma hoş kokular gelmiyor, söyleyeyim. Bir de nedense çoğu ürünün üzerinde son kullanma tarihi yok. Geçen gün yoğurt aldım bozuk çıktı. Ben de bunlara çok maruz kaldım. Ama dediğim gibi marketlerden alışveriş yapılmasını tavsiye etmiyorum.

Bu arada geçmiş olsun.

Mantıklı bir insan zaten 15 TL'ye et olmayacağını bilir. 15 TL'ye A sınıf kaliteli et mi bekliyordun yani? A sınıf et bekliyorsan cebinden biraz daha vereceksin. Eğer ette teknik bir sorun varsa eyvallah, ama konuda bir başka arkadaşta alıp sorun olmadığını söylemiş. Size de şansız bir ürün gelmediyse abartılı ve saçma bir eleştiri olarak buluyorum.

Dediğim gibi daha iyi bir ürün, daha iyi bir hizmet bekliyorsan biraz daha paraya kıyıp Migros gibi büyük bir marketten alacaksın. Yoksa bu gibi etten başka her şeye benzeyen ürünleri alırsın aldığın gibi.

Tapıyorsun demek sizce doğru mu? Üslubunuzu düzeltmenizi tavsiye ediyorum. Bu ne hırs bu ne celal. Son olarak et 🥩 konusunda haklılık payınız var.

İnek ve Dana eti ayrı şeylerdir. Ucuz olma sebebi İnek eti olmasıdır. Kuşbaşı et hayvanın bir çok yerinden yapılabilir. İnek eti ve ucuz kısımlardan yapılan kıyma ve kuşbaşı etlerdir. Özellikle dikkat etmeniz gereken hastalıklı İnek veya Dana eti salça gibi cıvık durur. Kim kaldı eski kasaplardan be. Kurban kestikten sonra bir çok insan kaburgaları verir ilk sırf kemik diye. Oysa pirzola süper bir şey. Biz kıymayı hep 25 Liralık alıyoruz zam gelse bile sorun olmaz.:LOL:

Son düzenleme:
İlçe Gıda Müdürlüğünde çalışan biri olarak olayı izah etmeye çalışırsak;
Evvela ülkedeki hayvan yetiştiriciliği için gerekli olan girdiler pahalı. Yem, saman, ot, gübre.. Hal böyle olunca da istenilen düzeyde bir üretim yapan çifti sayısı köylerde çok az.
En meşhur tabiriyle Hoştayn inek dışarıda 35 kg süt verirken bizim buraya gelince mübarek 15 kg verince hayvanı gözünden öpüyoruz..
Çünkü bakım masrafı, emek yüksek maliyetli.
Et de ise durum aşağı yukarı aynı düşünülebilir.
Maliyeti düşmeyince bakanlık ithal yoluna gitti ucuz olsun diye. (İnanın bir çok aile bu sayede et almaya başladı :(
Ama işin sağlık yönü ise, Bakanlıkta çalışan Veteriner hekimler yurt dışına gidip orada kesimden paketlenmesine kadar bütün adımları kontrol ediyor. Geçen aylarda bizden biri Polonya ya gitti 2 haftalığına. Onun tecrübesine istinaden bende alıp yiyorum

Zehirlenme vakalarında ayran,yogurt yedirip içirmek şehir efsanesidir, istediğiniz doktora sorabilirsiniz. Hasta sadece ayran içtim iyi gelir diye düşünür.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı