15 yaş 1.83 boy için ortalama kilo ne olmalı?

YLMZTUN

Decapat
Abilerim kardeşlerim, öncelikle selamlar. Ben ileri 2 ay sonra fitnessa yazılmayı düşünüyorum. Şu anda 1.83 boyum var, kilom ortalama 66 falandır. Kaç kilo daha alsam spora başladığımda kolaylık çekerim? Kısa bir sürede çok hızlı boy aldığım için kilom düşük kaldı, eskiden çok yağlıydım. Teşekkürler.

Vücudunu spor için uygun hâle getirmek istiyorsan 75 yeterli olur gibi geliyor bana, diğer arkadaşlarında görüşlerini al.
İnternet ideal kilona 78 diyor(vücut kitle endeksine göre hesaplanmış).

Boyunuz ve kilonuz arasında sınır +-10 olur. Her boy için geçerli bu. Ama tavsiyem kilonu boyuna yakın tut. Hatta mümkünse üstüne çık. Çünkü uzun boyda düşük kilo her ne kadar ideal sınırlar içerisinde olsa da zayıf gösteriyor.

1,96 110 kiloyum. Ne göbeğim var ne yağım.

Boyunuz ve kilonuz arasında sınır +-10 olur. Her boy için geçerli bu. Ama tavsiyem kilonu boyuna yakın tut. Hatta mümkünse üstüne çık. Çünkü uzun boyda düşük kilo her ne kadar ideal sınırlar içerisinde olsa da zayıf gösteriyor.

1,96 110 kiloyum. Ne göbeğim var ne yağım.
Hocam ne ile beslediler sizi?

76 kilo yeterli gelecektir.

İşiniz zor, bol bol protein tüketin, fazla yağ yemeden, hafif spor ile bol bol yemeye bakın. Önceki yazdıklarımı da dikkate alın yâni bol bol yemek derken aşırı yemek değil, 5 öğün yemek, sağlıklı beslenmek.

Anladım abi çok teşekkürler 70 kilo olurum besin almam sorun değil. Doğru besinleri alıp spora yazılacağım çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı