15 yaşında elektrikli scooter kullanılır mı?

O zaman bisikletlere de denetleme gelsin. Bisikletler daha tehlikeli. Konuyu saptırmayalım bir bakıma haklısınız ama yaş kısıtlaması 16 veya 15 e çekilebilirdi.

O zaman bisikletlere de denetleme gelsin. Bisikletler daha tehlikeli. Konuyu saptırmayalım bir bakıma haklısınız ama yaş kısıtlaması 16 veya 15'e çekilebilirdi.

Bisikletle elektrikli scooter çok farklı şeyler. Ben otomatik motorlu araçtan bahsediyorum, insan gücüyle giden araçtan değil. Konu saptırması falan da yok. Minimum sürüş yaşı yasalara göre 18 ideal. Yükseltilebilir mi? Mâlum yeni nesilden dolayı evet şahsen 18 bile az.

Bisikletle elektrikli scooter çok farklı şeyler. Ben otomatik motorlu araçtan bahsediyorum, insan gücüyle giden araçtan değil. Konu saptırması falan da yok. Minimum sürüş yaşı yasalara göre 18 ideal. Yükseltilebilir mi? Mâlum yeni nesilden dolayı evet şahsen 18 bile az.

Bence A1 motor ehliyeti 16 ise bunlar 15e falan düşürülebilir.

Tehlike konusuna gelirsek. Birine çarptığınızda bisikletin vereceği hasar çok daha fazla. Motorlu olması benim gözümde bir şey değiştirmiyor. Benim gözümde diyorum. Yeni nesil (Ben dahil.) bu tip araçlara meraklıyız tabi.

Bu tip araçlara meraklıyız tabii.

Meraklısınız çünkü otomatik motor barındırıyor, gazı çevir gitsin değil mi?

Motorlu olması benim gözümde bir şey değiştirmiyor.

Normal scooter ile elektrikli scooter seçimi olsa eminim çoğu kişi elektrikli scooter seçecektir. Buna sen de dahilsin. Çünkü bu mesajın kendinle çeliştiğini gösteriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı