15 yaşında internette ne tür işler yapabilirim?

DarkJester

Hectopat
Merhabalar, ben evde bilgisayardan 3-4 saat günlük çalışmak ve para kazanmak istiyorum. Makale yazarlığı ve logo tasarımı gibi şeyler gördüm ama pek ikna olamadım ve güvenemedim. Her neyse, tavsiyelerinizi ve deneyimlerinizi bekliyorum.

Yaşın daha genç.Bu konulara ilgi alakan varsa yazılım sektörünü araştır.Eğitim videolarına ve kitaplarına bak.Zamanla göreceksin ki bilgi birikimin artmış ve yazılımın ilgini çeken dalına yönelmişsin.Daha sonra üniversite tercihlerini de bu yönde yaparak ilerleyebilirsin.Geleceğin mesleğ diyebilirim.Ama şuan kısa zamanda para kazanmayı bekleme ilk başta kendini geliştirmen gerekiyor.

Yaşın daha genç.Bu konulara ilgi alakan varsa yazılım sektörünü araştır.Eğitim videolarına ve kitaplarına bak.Zamanla göreceksin ki bilgi birikimin artmış ve yazılımın ilgini çeken dalına yönelmişsin.Daha sonra üniversite tercihlerini de bu yönde yaparak ilerleyebilirsin.Geleceğin mesleğ diyebilirim.Ama şuan kısa zamanda para kazanmayı bekleme ilk başta kendini geliştirmen gerekiyor.
Zaten bilgisayar veya yazılım mühendisliği alanında kariyer yapmayı düşünüyorum. Ama dediğim gibi, bana para lazım :)

Sana tavsiyem günlük bir işe gir. Aile yeri olur, tanıdık bir yer olur. Ben amcamın tütün dükkanında çalışıyorum. Günlük 50₺ veriyor. Yaptığım iş kolay. Bilgisayar üzerinden pek bir bilgi olmadan para kazanamazsın. Ha yayıncılık yap veya Youtube için videolar çek. Tabii bunlarda sabır ister.

Yeni konular

Geri
Yukarı