15 yaşında jinekomasti ameliyatı

AIroe

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen RX 580 - 8 gb
MSI Z390 A PRO
İntel i7 9. Nesil
16 GB Ram
1.5 TB HDD
500 GB SSD
Meslek
Öğrenci
15 yaşında bir erkeğim ve memelerimde ciddi bir büyüme söz konusu, bazı forumlarda ve videolarda da gördükten sonra kafamda "acaba jinekomasti hastalığım mı var?" sorusu oluşmaya başladı. Önceden çok kez spor girişiminde bulunmuştum ama kilo vermeme rağmen memelerimde bir değişim olmamıştı. Sizce 15 yaşında jinekomasti ameliyatı olmak mantıklı mı? Ameliyat olmadan önce spor yapmalı mıyım yoksa sonra da yapabilir miyim? Şimdiden tüm tavsiye ve yorumlarınız için teşekkürler.

Yağ oranın yüzde kaç? Bu yaşta hiç gerek yok böyle şeylere. Doktorunuzla görüşün. Antrenman yapmaya devam et.
1.85 civarlarında boy

ve 85 kiloyum (yaz tatilinde 88 den 80 e düşmüştüm ama sporu bıraktığım için tekrar aldım)

(yağ oranım kaç bilmiyorum)

1.85 civarlarında boy

ve 85 kiloyum (yaz tatilinde 88 den 80 e düşmüştüm ama sporu bıraktığım için tekrar aldım)
85 kilo yağ isen bundan kaynaklanıyor olabilir. Jinekomasti kolay kolay oluşabilen bir şey de değil. Yüksek miktarda steroid ilaçları kullanıp vücut östrojen salgılamaya başlayınca oluşabiliyor.

85 kilo yağ isen bundan kaynaklanıyor olabilir. Jinekomasti kolay kolay oluşabilen bir şey de değil. Yüksek miktarda steroid ilaçları kullanıp vücut östrojen salgılamaya başlayınca oluşabiliyor.
hocam bilemiyorum yani öncedende çok kilo verip almıştım ama memelerim izlediğim doktor tavsiyeleri ve okuduğum konulara göre gerçekten anormal derecede büyük , yağdan kaynaklandığını düşünmemeye başladım artık ama umarım sizin düşündüğünüz gibidir

hocam bilemiyorum yani öncedende çok kilo verip almıştım ama memelerim izlediğim doktor tavsiyeleri ve okuduğum konulara göre gerçekten anormal derecede büyük , yağdan kaynaklandığını düşünmemeye başladım artık ama umarım sizin düşündüğünüz gibidir
Hocam kas kütleniz az ise göğüslerinizin sarkması çok normal, dolu dolu bir göğüs beklemeyin lütfen.

Geri
Yukarı