15 yaşında kilo alma ve spor yapma tavsiyesi

Bak şöyle de düşünebilirsin, sen 500 kalorili bir yemek yiyorsun, bu 500 kalorinin içinde şeker, abur cubur vs. var, ve başka tabak da ise 500 kalori var, ama bu tabak da olan 500 kalorinin için de Protein, Çinko D vitamini vs. var, sen şimdi şeker, abur cubur olan tabağı yer isen, Protein vs. alamazsın, yağ olur hepsi, sağlıksız beslenme gibi olur, ama Protein, Çinko vs. tabağı yer isen vicuduna yararı olur, ikisi de 500 kalori, ama aynı şeyleri vermez. Ve kilo alamama nedenin sağlık ile de olabilir, alt da arkadaş anlatmış.

O kilo ve boy oranına sahip biri kesinlikle profesyonel yardım almalı. Maddi durumunuz kötü olsa bile bir seans gitmeniz, fikir edinmeniz için yararlı olur. Kafanıza göre bir şey yapmayın. Bir dahiliyeye gidin, kilo alamıyorum acaba vücudumdan kaynaklı bir şey mi? Tarzı bir şey derseniz. Daha iyi olacaktır. Eğer temiz çıkarsanız, diyetisyene yönlendirir sizi zaten.

O kilo ve boy oranına sahip biri kesinlikle profesyonel yardım almalı. Maddi durumunuz kötü olsa bile bir seans gitmeniz, fikir edinmeniz için yararlı olur. Kafanıza göre bir şey yapmayın. Bir dahiliyeye gidin, kilo alamıyorum acaba vücudumdan kaynaklı bir şey mi? Tarzı bir şey derseniz. Daha iyi olacaktır. Eğer temiz çıkarsanız, diyetisyene yönlendirir sizi zaten.
Dediğim gibi diyetisyene gideli çok oldu. Hiçbir sıkıntım yok.

Dediğim gibi diyetisyene gideli çok oldu. Hiçbir sıkıntım yok.

Hormonsal bir sıkıntın yok değil mi? Sana ne kadar yemen gerektiğini söylemiş olması lazım. Basitçe şöyle söyleyeyim, vücudunun yaktığı bir kalori miktarı var. Sen bunun üstünde bir miktarda yersen, kilo alırsın. Altında yersen, verirsin. Hormonlar da veya başka şeyler (o yüzden doktora git dedim.) bu yakım hızına etki ediyor.
Eğer, testlerde falan hiçbir sıkıntın yoksa agırsaglam.com okumanı tavsiye ederim.

"Dostum istediğin kadar ye, yediklerin kaliteli değilse vücut sıçar dışarı atar. Öyle sürekli ekmek yiyeyim, abur cubur falan ne görürsem yiyeyim yapma yani, dirty bulking'den uzak dur. Yediğin kalorinin pek bir önemi yok, sıkıntı kas kütlesinin ve gerekli hormonların eksikliğinden kaynaklı. Sürekli et yemen gerekiyor, yumurta, peynir, balık (OMEGA 3 için kesinlikle yemen gerekiyor) tereyağı, fındık ezmesi, maden suyu, gece yatmadan önce meyve, çoğu zaman zayıflık yağ kütlesi olmamasından değil, kas ve su kütlesinin az olması veya kemiklerin hiçbir yoğunluğu olmamasından kaynaklı. Kas kütlesinin artması için hormon gerekiyor, hormon için de Çinko ve D vitamini takviyesi alabilirsin. Su kütlesininde vücudun en baştan toplayacağı için günlük 3 litre tavsiyemdir."
Çoğuna katılıyorum önerinin. OMEGA 3 ve 6'yi cevizden alması daha ekonomik olur. 38 kg olması çok ilginç. Ben o yaşlardayken 55-60 kg'ydim ve yagsizdim. Şimdi 70kg'im bel ölçüm 73cm. %9-10 civarı yağ oranim. Bence suplement alip salona yazılıp adam gibi antrenman yapması lazım bir sene yoksa toplaması çok zor. Takviyeler hızlı toparlamasini sağlar. İnorganik madde taraftarı değilim ama bazı durumlardaki insanlar için bence şart.

Çoğuna katılıyorum önerinin. OMEGA 3 ve 6'yi cevizden alması daha ekonomik olur. 38 kg olması çok ilginç. Ben o yaşlardayken 55-60 kg'ydim ve yagsizdim. Şimdi 70kg'im bel ölçüm 73cm. %9-10 civarı yağ oranim. Bence suplement alip salona yazılıp adam gibi antrenman yapması lazım bir sene yoksa toplaması çok zor. Takviyeler hızlı toparlamasini sağlar. İnorganik madde taraftarı değilim ama bazı durumlardaki insanlar için bence şart.
Bitkisel olarak EPA ve DHA alması daha zor olur, Balık yağı takviyesi alabilir. Fakat ben arkadaşın yerinde olsam hiç uğraşmam direk doktorla konuşup HGH vurdurturum, ama ilaç olarak değil direk damardan vurmaları gerekiyor bence. Doğal olarak toparlaması zor olur bu arkadaşın.

Bitkisel olarak EPA ve DHA alması daha zor olur, Balık yağı takviyesi alabilir. Fakat ben arkadaşın yerinde olsam hiç uğraşmam direk doktorla konuşup HGH vurdurturum, ama ilaç olarak değil direk damardan vurmaları gerekiyor bence. Doğal olarak toparlaması zor olur bu arkadaşın.
İsteyen başarabilir. Bel ölçüm 90cm'di. Hayatım boyunca sağlıksız beslenerek yaşadım. 6 aydir diyetteyim. Diyet hayatımın bir parçası oldu. Ben yapabiliyorsam herkes yapar. Aslında sadece bu çocuğun değil, herkesin beslenme tarzını değiştirmesi lazım. Toplu taşıma giriş çıkışlarında benim dışınmda merdiven inip cikan kimse görmedim.

Geri
Yukarı