15 yaşında milli seferberlikte askere gidebilir miyim?

Türkiye'de geçmişte genel seferberlik halinde yaş sınırı 46 iken günümüzde bu sınır 41'e indi. Yani bir genel seferberlik halinde 20 ile 41 yaş arasındaki erkekler askere alınabilecek.
Nerede yazıyor bu ben 2 sene önce 19 yaşımda askere alındım. Tatil yaparken sahile jandarma geldi senin askerliğin gelmiş dedi bana tutanak tutuldu. Sonra askeriye gittim 19 yaşımda asker oldum askerden geldim 2 ay sonra 20 yaşıma girdim.

Nerede yazıyor bu ben 2 sene önce 19 yaşımda askere alındım. Tatil yaparken sahile jandarma geldi senin askerliğin gelmiş dedi bana tutanak tutuldu. Sonra askeriye gittim 19 yaşımda asker oldum askerden geldim 2 ay sonra 20 yaşıma girdim.
Seferberlik yazıyor zorunlu askerlik değil.

15 yaşındayım. Milli seferberlik çıksa askere gidebilir miyim?

Savaş sizin öyle bildiğiniz gibi bir şey değil. Ben 16 yaşındayım savaş dahi istemiyorum ve eğer seferberlik konumuna gelindiyse çok ciddi savaşlar oluyordur demektir. Ama sizi beni bu yaşta alacaklarını sanmıyorum ben savaş taraftarı bir insanda değilim ama üstteki arkadaşın dediği gibi kaçacak delik ararsınız. Savaş alanına başarıyla ulaşsanız bile karşınızdaki askerler deneyimli ve sizden büyük olacak. Bu senaryoda savaş alanına bir kere ayak basıp öleceksiniz :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı