15 yaşında Minecraft server açmak

İlk aylarda fazlasıyla yeterli.
Yapmayın lütfen, o paraya 4-5 gb ram ile xeon işlemci gelir ve güncel eklentilerde 5-6 kişi bile lagsız oyun oynayamaz. Bırakın başlangıcı arkadaşlar arasında oynamak için bile alınmaz.

İlk aylarda fazlasıyla yeterli.

VDS fiyatları yüksek olsa da biraz bahane hocam,
VDS reklam masraflarının yanında sakız parası kalır, 300-500 ile yapılacak işler değil bunlar hocam, örnekleri fazlasıyla mevcut.

Yapmayın lütfen, o paraya 4-5 gb ram ile xeon işlemci gelir ve güncel eklentilerde 5-6 kişi bile lagsız oyun oynayamaz. Bırakın başlangıcı arkadaşlar arasında oynamak için bile alınmaz.

VDS reklam masraflarının yanında sakız parası kalır, 300-500 ile yapılacak işler değil bunlar hocam, örnekleri fazlasıyla mevcut.
80 TL'ye 8 GB, 8 CPU Xeon veya 4 GB, 4 CPU Ryzen 9 geliyor. Fakat yine de bu devirde sunucu açmak mantıksız.

80 TL'ye 8 GB, 8 CPU Xeon veya 4 GB, 4 CPU Ryzen 9 geliyor. Fakat yine de bu devirde sunucu açmak mantıksız.

Dostum şu an sana SA:MP üzerinden örnek vereyim, bazı sunucularda 32 GB RAM, AMD EPYC, veya intelin 7,9 serileri bulunuyor. Xeon'larla olacak iş değil. Xeon ne kadar server işlemcisi olsa da yeterli olamaz.

Dostum şu an sana SA:MP üzerinden örnek vereyim, bazı sunucularda 32 GB RAM, AMD EPYC, veya intelin 7,9 serileri bulunuyor. Xeon'larla olacak iş değil. Xeon ne kadar server işlemcisi olsa da yeterli olamaz.
VDS önerimi sunucu açılışının ilk ayları için yaptığımı ve ilk aylarda da reklam basmak yerine gelen 3-5 oyuncuyla sunucuyu olabildiğince çok geliştirme, hataları çözme önerimi hatırlatayım. Ayrıca daha önce Minecraft dahil birkaç farklı oyunda 3-4 yıl boyunca sunucu yönettim. Optimizasyon işi.

Youtube Short Tiktok ile diğer youtuberların yaptığı kurgu olan videolar ile reklam yapman lazım en çok öyle tutuyor. Reklam yapmaz isen sunucu ölür oynanmaz.
Minecraft sunucumda yürüyen kişiye yürüdüğü için Bedrock hapishaneye hapsettim. Her like 1 saat daha uzatacak.
Kebap Shorts

15 yaşındayım, Minecraft serveri açmayı düşünüyorum bayağı bir bilgim var domain DNS vs ayarlarım 750 TL'ye falan patlıyor sizce açmalı miyim para kazanabilir miyim o parayı da kaybedersem üzülmem ne önerirsiniz?

Tek başına uğraşılmaz ve şimdi Minecraft sunucusundan para kazanmakta zor pisayasa bu kadar server var çok farklı sistemler yapmalısınki oyuncu cekmelisin sunucu adi yasak mı bilmemde vagos vardi açılış güzeldi ama sunucuyu yapamadılar para kazanmak 1 saatlik iş idi kaktüs farmi yapıyorduk 4 arsada 1 saatte top10 da 1. oluyorduk.

Merhaba baktımda 1 yıl geçmis açabildiniz mi, sunucudan geliriniz kaç lira oldu acaba.

1 yıldan sonra tekrar merhaba arkadaşlar mallasef açamadım ama, FiveM sunucusu açtım 1 aylığına öylesine. Minecraft piyasasında gerçekten para yok arkadaşlar rekabet ortamı çok.

Tek başına uğraşılmaz ve şimdi Minecraft sunucusundan para kazanmakta zor pisayasa bu kadar server var çok farklı sistemler yapmalısınki oyuncu cekmelisin sunucu adi yasak mı bilmemde vagos vardi açılış güzeldi ama sunucuyu yapamadılar para kazanmak 1 saatlik iş idi kaktüs farmi yapıyorduk 4 arsada 1 saatte top10 da 1. oluyorduk.
Teşekkürler hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı