15 yaşında mopet kullanılır mı?

Oğuz Yanbastı

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, 15 yaşındayım ve A1 ehliyet için hazırlanıyorum. Alıştırma yapmak istiyorum ancak yaşadığım bölge çok dar sokaklarla ve insanla dolu. Elektrikli motosiklet kiralayarak alıştırma yapabilir miyim? Yaşadığım bölgenin yakınında otoban yok sadece karayolu var 2 km uzakta. Dediğim gibi anayol değil de sokak buralar daha çok. Polis çevirmesine yakalanmaktan korkuyorum biraz. Yaşça çok büyük göstermiyorum. Sakal vb. herhangi bir şey yok. Polisleri geçtim beni gören insanlar beni ihbar etmeye çalışır mı? Ya da ceza yersem kaç lira yazılır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 15 yaşındayım ve A1 ehliyet için hazırlanıyorum. Alıştırma yapmak istiyorum ancak yaşadığım bölge çok dar sokaklarla ve insanla dolu. Elektrikli motosiklet kiralayarak alıştırma yapabilir miyim? Yaşadığım bölgenin yakınında otoban yok sadece karayolu var 2 km uzakta. Dediğim gibi anayol değil de sokak buralar daha çok. Polis çevirmesine yakalanmaktan korkuyorum biraz. Yaşça çok büyük göstermiyorum. Sakal vb. herhangi bir şey yok. Polisleri geçtim beni gören insanlar beni ihbar etmeye çalışır mı? Ya da ceza yersem kaç lira yazılır?

Hocam herkes kendi derdinde düşmüş. Kime siz elektrikli motor kullanıyorsunuz diye ihbar etmekle uğraşmaz. Polisin falanda bir şey diyeceğini sanmıyorum fakat tabii ki burada yasal olmayan bir şeyi size öneremem. Tavsiyem zaten bir ehliyet kursuna yazıldığınızda size her şeyi öğreteceklerdir çünkü yasal olarak şu an bunları süremezsiniz ve ehliyet kursuda yasal olarak siz sanki hiç sürmemişsiniz gibi eğitim vermek zorundalar.

Belli bir guzargah seç kendine orada istediğin kadar alıştırma yap. Trafiğe cikmadigin sürece probem yasamazsin. Polis bizzat görse bile bir şey demez.

Geri
Yukarı